AKTUALNOŚCI \ Projekt dobremalzenstwo.pl

Kochani!

Podczas styczniowego spotkania opłatkowego w Skorzeszycach zaprezentowaliśmy krótko projekt dobremalzenstwo.pl.

Pomysłodawcami i realizatorami projektu są Agnieszka i Jacek Karpiesiukowie (DK archidiecezja białostocka), upoważnieni do podjęcia tych działań przez krąg centralny DK.

Projekt ten jako cel stawia sobie ewangelizację przez Internet, ukierunkowaną na małżeństwo i rodzinę. Program ewangelizacyjny chcemy oprzeć na czterech prawach życia duchowego zaczerpniętych z materiałów formacyjnych DK.

Szczegółowe założenia projektu zostaną przedstawione podczas najbliższego Podsumowania roku pracy DK w Łomży (12-14 września 2014 r.) oraz w kolejnym numerze âListu DKâ.

W celu realizacji projektu została wykupiona domena www.dobremalzenstwo.pl, a obecnie trwają prace nad przygotowaniem potrzebnych materiałów w formie elektronicznej.

W związku z tym przekazujemy prośbę Agnieszki i Jacka o bezpłatne udostępnienie materiałów w postaci zdjęć, filmów ze świadectwami i muzyki instrumentalnej potrzebnych do realizacji tego projektu, a konkretnie do stworzenia strony internetowej.

Mamy na myśli wszelkie materiały dotyczące szeroko pojętej tematyki małżeńskiej, zarówno w jej pozytywnych, radosnych aspektach, jak i w doświadczanych trudnościach, wyzwaniach, bólu, cierpieniu.

Prosimy â przejrzyjcie domowe archiwa fotograficzne. Może znajdziecie w nich zdjęcia możliwe do wykorzystania w projekcie? Może chcielibyście nagrać świadectwo poświęcone Waszym doświadczeniom małżeńskim? A może są w naszej wspólnocie i tacy, którzy mogą wesprzeć realizatorów projektu, nagrywając krótkie filmiki lub utwory muzyczne?

Patrząc w dłuższej perspektywie, rozważcie, czy nie możecie zaangażować się jako tak zwani e-trenerzy, czyli osoby prowadzące tych, którzy zechcą skorzystać z doradztwa duchowego w ramach projektu dobremalzenstwo.pl. W stosownym czasie zwrócimy się o pomoc â w każdej diecezji będziemy potrzebowali współpracowników!

Jeśli jesteście w stanie pomóc, skontaktujcie się z Agnieszką i Jackiem Karpiesiukami:
- e-mail: lizadel@vp.pl
- telefony: domowy - 85/ 6629473 (po godz. 18.00), komórkowy: 602 325 943.

Mamy nadzieję, że projekt dobremalzenstwo.pl przysłuży się sprawie małżeństwa i rodziny w Polsce przez wykorzystanie możliwości, które stwarza Internet.