PUŁTUSK \ Rekolekcje w Popowie „Weź i czytaj – praktycznie o Biblii”

W ostatni weekend roku kościelnego w Popowie w ośrodku Caritas Diecezji Płockiej ok. 60 osób dorosłych (w tym 26 małżeństw) i 15 dzieci z rejonów pułtuskiego, płońskiego, przasnyskiego i płockiego przeżyło rekolekcje tematyczne "Weź i czytaj – praktycznie o Biblii". Rekolekcje zorganizował Domowy Kościół rejonu pułtuskiego.
Wiara rodzi się z tego co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest Słowo Chrystusa. (Rz 10, 17), zatem gdybyśmy nie słyszeli słowa Chrystusa, to wiara się nie rodzi. Ta jasna argumentacja księdza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, prowadzącego rekolekcje, radykalnie rewidowała relację uczestników do Słowa Bożego już podczas pierwszej konferencji.
Kolejne konferencje i spotkania w grupach służyły przekazaniu i nauczeniu niezwykle prostych metod modlitwy Pismem Świętym – usłyszenia co Bóg mówi do każdego osobiście i odpowiadania na Słowo Boga.
Na sobotni wieczór organizatorzy przygotowali specjalny bonus – spotkania z doradcami życia rodzinnego. Do wyboru były dwie konferencje: jedna nt. metod naturalnych, naprotechnologii, przeżywaniu sytuacji po utracie dziecka, zaś druga dotyczyła wzajemnych relacji na linii teściowie – młodzi, rodzice – dorosłe dzieci. Pierwsza konferencję skierowaną do młodszych małżeństw prowadzili Katarzyna Brusk-Zaręba i Mateusz Zawadzki, doradcy życia rodzinnego diecezji płockiej, drugą psycholog Andrzej Mielecki ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich z ul. Bednarskiej w Warszawie.
Rekolekcje zakończyły się Eucharystią w I niedzielę Adwentu; w tym dniu, słyszymy w Ewangelii stanowcze wezwanie Jezusa: Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie! (Mk 13,37).
Zapewne przeżyte rekolekcje w Popowie uzdolniły uczestników do czujnego oczekiwania na przyjście Pana, poprzez nieustanne wsłuchiwanie się w Słowo miłującego Boga i posłuszeństwo Jego Słowu.