\ Diecezjalne rekolekcje dla animatorów kręgów Domowego Kościoła

Jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? (Mt 5, 13)

Jeżeli stracimy smak, to nie będziemy wiarygodni – mówił do animatorów Domowego Kościoła moderator diecezjalny ksiądz Andrzej Pieńdyk. – Bądźmy więc wierni pięknej drodze Domowego Kościoła, zaufajmy tej drodze, trzymajmy się zasad DK, lecz nad nie przedłóżmy miłość do człowieka. Nie popadajmy też w sekciarstwo, skrajność myślenia, jakoby poza DK nie było zbawienia. Ksiądz Andrzej przestrzegał: każdemu z nas grozi faryzeizm, DK to nie scena teatralna, gdzie mamy odgrywać role, więc nawracajmy się, nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy, bo prawda o nas i tak wyjdzie na jaw.

Ponad 70 osób, głównie par małżeńskich, przeżyło w dniach 13 – 15 listopada 2015 r. w Soczewce k. Płocka rekolekcje dla animatorów kręgów Domowego Kościoła diecezji płockiej.

Ania i Jarek Janiszewscy z Płocka, odpowiedzialni za organizację rekolekcji, w swojej konferencji przypomnieli uczestnikom, że gwarancją dobrej służby animatorów w kręgach DK jest trwanie w duchowości DK, wypełnianie przyjętych zobowiązań i odkrycie tychże jak darów; zaś wzór służby należy czerpać od Jezusa, który umywa nogi apostołom. Pomocą w posłudze, ale i we wszelkich trudnościach życia, ma być wspólnota – małżeństwa, kręgu, rejonu, diecezji.

Przebywając w Soczewce od piątkowego wieczoru do niedzielnego obiadu uczestnicy zasmakowali ducha wspólnoty, choćby podczas spotkań w małych grupach – kręgach małżeństw, gdzie  dzielono się doświadczeniem modlitwy, radościami i zmaganiami w posłudze animatora, a także podczas pełnego humoru spotkania w sobotni wieczór.

Ducha wspólnoty animatorzy zaniosą do wspólnot małżeństw w swoich parafiach w całej diecezji i wraz z nim samego Jezusa, który przecież powiedział: gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20).