RYPIN \ Oaza Rodzin I st. w Szczawnicy

W malowniczej Szczawnicy w dniach od 1.07 do 17.07.2016 r. nasza płocka diecezja organizowała Io rekolekcji Domowego Kościoła.

Moderatorem Oazy był ksiądz Andrzej Pieńdyk – Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła Diecezji Płockiej.

Parą Moderatorską – Ewa i Janusz Molińscy; Animatorzy to: Ewa i Zbyszek Piwowarscy oraz Jadzia i Mirek Wasilewscy.

Rodziny z naszej diecezji przeżywały te rekolekcje wraz z rodzinami z Piaseczna, Starachowic, Łodzi, Bydgoszczy i z Wilna. Niezwykłe przeżycia każdego dnia zbliżały nas do Boga i do drugiego człowieka. Ukoronowaniem był 13 dzień – Dzień Wspólnoty w Krościenku.

Patrzyliśmy tu na pierwsze owoce przeżywanych rekolekcji – na składane przez nasze rodziny Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wspólnota nasza doświadczała pokoju, jakim Bóg obdarzał nasze małżeństwa i rodziny. Każdy dzień był odkrywaniem Miłosierdzia Bożego, był dniem łask otrzymanych od Niego. Nasze rekolekcje wpisały się w błogosławiony czas Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży, dlatego tak mocno Chrystus przygarniał nas w swoje szeroko otwarte miłosierne ramiona.

Wielki jest Pan wlewający nadzieję w nasze serca, uzdrawiający nasze relacje. Niech będzie uwielbiony Bóg za ten czas u stóp Jego, za posłanie nas w codzienność, aby być Jego światłem i świadczyć o Chrystusie tam, gdzie najtrudniej.

Dziękujemy za piękną posługę Księdzu Moderatorowi – Andrzejowi Pieńdykowi, Animatorom, klerykowi Bartkowi Ossowskiemu, diakonii opiekuńczo – wychowawczej, animatorowi muzycznemu, który jako muzyk zawodowy przez swą artystyczną duszę i jego muzykę zbliżał nas do Boga oraz wszystkim rodzinom za subtelność, delikatność i ogromne zaangażowanie w przeżywanie rekolekcji.

Ewa i Janusz

Molińscy