CIECHANÓW \ SPOTKANIE KRĘGU REJONOWEGO

Krąg Rejonowy 29.10. 2016, godz. 17. 00
Ciechanów ul. St. Wyspiańskiego 25 przy parafii Św. Piotra Apostoła

1. Dzielenie się życiem i realizacją zobowiązań par animatorskich:
- Para animatorska jest odpowiedzialna za krąg DK, w tym za program formacyjny DK i formację powierzonych im małżeństw. W jaki sposób - jakie konkretne działania pary animatorskiej zostały w związku z tym podjęte lub zostaną podjęte w nowym roku formacyjnym?
2. Dzielenie się Słowem: (Łk 14,1.7-11)
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Różaniec – II tajemnica radosna - Nawiedzenie świętej Elżbiety.
„ A skądże mi to, że matka mojego Pana przychodzi do mnie?" (Łk. 1,43) Maryjo, cała jesteś przepełniona miłością; Zawsze pojawiasz się tam, gdzie inni wyczekują pomocy. Przenikasz swym wejrzeniem wnętrze każdego człowieka, który znajduje się w potrzebie - a czynisz to z wielkim miłosierdziem, które uczy nas służebnego działania i wrażliwości serca na potrzeby innych.
4. Część formacyjna – w nawiązaniu do czytania z Ewangelii i tajemnicy Różańca: nasza służba w Domowym Kościele – jak to czynimy, jak powinniśmy starać się służyć jeszcze lepiej.
5. Sprawy bieżące:
a. Podsumowanie rekolekcji w Malużynie
b. Plan pracy rocznej – organizacji Rejonowych Dni Wspólnoty i rekolekcji rejonowych – Strzegowo, kwiecień, maj???
c. Rekolekcje ORAR II st. – 09-13.11.2016 – Soczewka k. Płocka
d. Rekolekcje w czasie ferii – OR I st. 10-26.02.2017 (Poświętne lub Goszczyce 11)
e. Rekolekcje wakacyjne:
a. OR II st. Szczawnica 15-31.07.2017 (14 par)
b. OR I lub III st. Szumsk Litwa ???
c. ORAR I st. – Zakopane Cyrhla 21-27.082017
d. R. Ewangelizacyjne – Smotrycz Ukraina 1-9.07.2017
e. R. Ewangelizacyjne – Bańska Wyżna 21-27.08.2017
f. Rekolekcje dla kapłanów 21-24.11.2016 – x. T. Opaliński i para krajowa.
g. Ulotka ewangelizacyjno – informacyjna
h. Zapotrzebowanie na rekolekcje dla par pilotujących
i. 19 listopada Kraków-Łagiewniki - udział wspólnoty DK w Jubileuszowym Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – apel biskupa Adama Szala
f. Karty kręgów – aktualizacja, analiza potrzeb wzrost w formacji i plan wsparcia na tej drodze
g. Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Kościoła w Przasnyszu?
h. Sprawy różne
i. Termin i miejsce następnego spotkania kręgu rejonowego.