CIECHANÓW \ PRZYJĘCIE JEZUSA JAKO PANA I ZBAWICIELA

W piątek 21 października pięć małżeństw należących do kręgu Oazy Domowego Kościoła przy parafii Św. Franciszka z Asyżu, przyjęło Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Jednocześnie było to zakończenie pierwszego etapu formacji małżeńskiej.
Podczas Eucharystii celebrowanej przez ks. Damiana Jabłońskiego – opiekuna kręgu, rodziny przygotowały komentarze, czytały słowo Boże, modlitwę wiernych oraz przygotowały śpiew. Małżonkowie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie wyraziły swoją decyzję osobistego przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela słowami :
,,Panie Jezu Chryste, dziękuję Ci za to, że mnie kochasz i że przyszedłeś od Ojca na świat, aby umrzeć za mnie i zbawić mnie. Dotychczas sam(a) kierowałem(am) swoim życiem i grzeszyłem(am) wobec Ciebie. Wiem, że Ty możesz mnie uwolnić z wszelkich moich błędów i uleczyć moje słabości i choroby.
Otwieram Ci zatem drzwi mojego serca i przyjmuję Cię w moje życie jako Pana i Zbawiciela. Zawładnij moim życiem i kieruj nim. Chcę żyć odtąd spełniając Twoją wolę. Spraw, abym zawsze był(a) takim (taką), jakim (jaką) Ty chcesz mnie mieć. Amen”
Po Mszy Św. spotkaliśmy się na w domu parafialnym ,,Katolik” na agapie. Podczas posiłku przedstawiliśmy się wzajemnie, opowiadając nieco o sobie.
Gratulujemy małżonkom i ich rodzinom, oraz życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej. Dobrze, że jesteście!