AKTUALNOŚCI \ Boże Narodzenie 2016

Boże Narodzenie 2016

Kochani- przed życzeniami, które pragniemy Wam złożyć, chcemy podzielić się obserwacją z ostatnich dni.

W czasie rorat w naszej parafii, ojciec Paweł pytał młodzież co robią, gdy otrzymają prezent. Odpowiedzi były różne: że po rozpakowaniu bawią się, jeżeli to są zabawki, pokazują innym co otrzymali i że zachwycają się otrzymanym darem. Ojciec Paweł był dociekliwy i pytał co dalej. Młodzi ludzie nie bardzo wiedzieli co jeszcze powiedzieć, więc ojciec zapytał, czy może komuś dziękują za otrzymany prezent.  W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia , jedna młoda osoba  odpowiedziała, że dziękuje Świętemu Mikołajowi. W tym dniu na roratach były starsze dzieci i młodzież, ojciec Paweł zadał jeszcze jedno pytanie - Czy nie sadzą, że te prezenty pod choinką to może ktoś inny przygotowuje, niż „Święty Mikołaj”.  Młodzi ludzie przyznali, że w sumie to wiedzą, że prezenty dla nich najczęściej przygotowują rodzice lub dziadkowie, a z tymi podziękowaniami to różnie bywa, bo uwaga ich skupiona jest na prezencie.

Ojciec Paweł, wskazał na Maryję, jako patronkę adwentowego okresu, że jest najlepszym przykładem i wzorem postawy dziękczynienia, wyrażonej w pięknej modlitwie Magnificat.

Kochani – życzymy Wam i sobie na te Święta Bożego Narodzenia, by przeniknęła nas ogromna wdzięczność wobec naszego Króla i Pana – Jezusa Chrystusa, że przyszedł do nas by dać nam zbawienie, a w ostatnim czasie w sposób szczególny zaprosiliśmy Go jako Polacy, Polski Naród i powierzyliśmy Jemu królowanie w naszym życiu, w naszej Ojczyźnie.

Dziękujmy Niepokalanej, że dała nam swojego Syna i czyni to ciągle i prowadzi nas swoje dzieci do Niego – sprawia, że doświadczamy w naszym życiu Bożego Narodzenia.

Życzymy Wam i sobie, byśmy wpatrzeni w Maryję i wsłuchani w Jej Magnificat, potrafili dziękować za wszystko, za naszych kochanych współmałżonków, za nasze dzieci, za dar charyzmatu Domowego Kościoła z drogowskazami na naszej drodze do Boga i do siebie nawzajem.

Dziękujmy za nasze wspólnoty Domowego Kościoła, wspólnoty parafialne, wspólnotę diecezjalną, cały Kościół Powszechny, za kapłanów posługujących w szczególności w naszym Ruchu i w Kościele, za nasze miejsca pracy, miasta i wioski i za naszą Ojczyznę, o pomyślność której musimy się modlić.

Niech Miłość i Radość w sercach Naszych gości i niech w nich ciągle zamieszkuje Jezus Chrystus. Sprawmy i pomóżmy – Idźmy i głośmy tą dobrą nowinę, że Bóg się rodzi  wszystkim, kogo Pan Bóg stawia na naszej drodze .

Życzymy radości z Bożej obecność i dzielmy się nią jak chlebem, którego symbolizuje nasz  staropolski opłatek.

Irenka i Andrzej Dołęga