AKTUALNOŚCI \ 4 marca DDW w Płockiej Studni

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej

30. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Płock Studnia, 4 marca 2017 r.

W świecie współczesnego katolicyzmu formacja ludzka i duchowa stała się jednym z najdonioślejszych zagadnień i problemów życia kościelnego. Dlatego tak wielką uwagę budzą wybitni kapłani minionego i obecnego wieku, którzy poprzez autentyzm i pozostawione zapiski duchowe dali wzór współczesnego przeżywania wiary i Kościoła. W Kościele w Polsce do takich księży należał z pewnością Franciszek Blachnicki (ur. 24.03.1921 – zm. 27.02.1987).

27 lutego br. mija 30. rocznica śmierci Księdza Franciszka Blachnickiego - Założyciela Ruchu Światło-Życie. Jako Oazowicze Diecezji Płockiej chcemy podziękować Bogu za osobę Sługi Bożego i pomodlić się o jego beatyfikację. W związku z tym, w sobotę 4 marca w Płockiej Studni organizujemy dzień wspólnoty, który rozpocznie się o godz. 10:30 a zakończy o 14:00. Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11:30 będzie przewodniczył Biskup Piotr Libera.

Serdecznie zapraszam Księży, Członków Domowego Kościoła, Animatorów i Uczestników Płockiej Oazy na Dzień Wspólnoty. Księży, którzy chcą koncelebrować Mszę świętą proszę o zabranie alby.

10:30 Konferencja „Przyjęliście wiarę, idźcie i czyńcie uczniów”

11:00 Liturgiczne przygotowanie do Mszy świętej

11:30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery