PŁOCK \ Oaza Modlitwy w Woźniakowie

17.02 – 19.02.2017 Oaza modlitwy w Woźniakowie

Wszystkie małżeństwa z domowego kościoła, nawet te co nie należą do żadnych wspólnot w kościele katolickim dążą do świętości. W obliczu codzienności trudno jest im znaleźć czas na spotkanie z Jezusem Chrystusem, który czeka na nich w Najświętszym sakramencie - czeka by małżonkowie zawierzyli mu swoje wspólne życie, problemy dnia codziennego, swoje dziś i jutro.

Jezus nie tylko czeka, ale również zaprasza, daje możliwość do skorzystania ze wspólnego bycia z Nim. I właśnie takim owym zaproszeniem dla mnie i mojej małżonki były te rekolekcje.

Dla mnie takim szczególnym przeżyciem tych rekolekcji była nocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że Chrystus wiedział czego mi potrzeba. Spotkanie z Nim osobiście we wspólnocie małżeńskiej było okazją do zawierzenia mojego małżeństwa Jemu, który jest jedyną drogą, prawdą, ma słowo życia wiecznego, potrafi zmieniać nawet najbardziej zarozumiałe w swojej teorii serce, uzdrawia z wszelkich chorób, jeżeli tylko Jemu potrafimy bezgranicznie zaufać. Daje wskazówki do zmiany swojego postępowania na lepsze. Mówi nam, że jest z nami zawsze kiedy zwyciężamy, przeciwstawiamy się złu, ale jest z nami również wówczas gdy przegrywamy, upadamy.

Oaza modlitwy to również rekolekcje, które uczą jakości modlitwy osobistej, dotykają kultu Bożego Miłosierdzia, wskazują na modlitwę różańcową, objawienia Maryjne, ukazują rangę Eucharystii, która jest najważniejsza, bo przecież tylko dzięki niej spotykamy się z Bogiem żywym, który daje mam Siebie samego.

Jola i Jarek

Rekolekcje w Woźniakowie były dla nas okazją do zbliżenia się do Pana Boga,  wyciszenia się,  wsłuchania się w Jego Słowo i naukę, wykładaną nam przez wspaniałych, mądrych ludzi. Przypomnieliśmy sobie ważność modlitwy,  najpopularniejsze jej formy i sposób odmawiania.  Ujęły nas i bardzo zbudowały głoszone świadectwa. Poznaliśmy cudownych ludzi, szukających jak my Pana Boga,  i mimo krótkiego czasu rekolekcji czuliśmy się,  jak wśród najbliższej rodziny. Doświadczenie wszechobecnej życzliwości,  radości w Panu i umocnienia w wierze sprawia, że już tęsknimy za kolejnymi rekolekcjami. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników, a zwłaszcza organizatorów, wspaniałego księdza Sławka i diakonię wychowawczą.

Ewa i Bogdan

Nie spodziewaliśmy się, że spotkanie w Woźniakowie będzie dla nas takim przeżyciem. Była to niesamowita okazja do spotkania nowych, życzliwych i bezinteresownych ludzi. Wśród nich znaleźliśmy okazję do wspólnej modlitwy i zabawy.

Podczas konferencji mogliśmy poznać dokładniej losy siostry Faustyny, historię różańca świętego i tego jak ewoluował na przestrzeni wieków oraz to jak wielką moc ma znana przez wszystkich modlitwa Ojcze Nasz.

Niezapomnianym przeżyciem była nocna  adoracja Najświętszego Sakramentu. Mogliśmy w samotności zatopić się w modlitwie i poczuć bliskość z Chrystusem.

Cieszymy się bardzo, że spędziliśmy ten czas w gronie tak wspaniałych ludzi. Czujemy niedosyt i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Małgorzata i Jacek