RYPIN \ PŁOCK - Spotkanie Diakonii Modlitwy

W dniu 22.04.2017r /sobota/ w wigilię Miłosierdzia Bożego na wspólnej modlitwie spotkały się Diakonie Modlitwy DK z rejonu Przasnysz, Pułtusk i Rypin.
Spotkanie odbyło się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku na Starym Rynku, gdzie rektorem jest Moderator DK ks. Andrzej Pieńdyk.

Spotkaliśmy się o godz. 9.00 i po zawiązaniu wspólnoty przedstawiliśmy się sobie nawzajem, gdyż nie wszyscy się znaliśmy. Zebrało się nas 20 osób pod przewodnictwem ks. Ireneusza Macka, opiekuna diakonii w rejonie rypińskim.

Swoją obecnością zaszczycił nas Moderator Diecezjalny Ruchu Światło- Życie ks. Krzysztof Ruciński, który modlił się z nami o jedność i o przestrzeganie charyzmatu w Ruchu.

Ks. Andrzej Pieńdyk, po serdecznym powitaniu, przybliżył nam historię Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz opowiedział o obecnej rozbudowie sanktuarium. Następnie, siostra Weronika opowiedziała o życiu i pierwszych objawieniach św. siostry Faustyny Kowalskiej, które miały miejsce w klasztorze w Płocku.

Następnie wraz z całą wspólnotą rozważaliśmy fragment Ewangelii z dnia, Mk 16,9-15. Modliliśmy się spontanicznie, wielbiąc Boga i dziękując Mu za jego nieograniczone miłosierdzie.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, pod przewodnictwem ks. Ireneusza, który w homilii nauczał nas o miłosierdziu Bożym w połączeniu z hasłem roku " Idźcie i głoście".

Po uczcie duchowej przeszliśmy na bardzo smaczny obiad, przygotowany przez tutejsze siostry. Czas przerwy wykorzystaliśmy na dzielenie się sobą i życiem diakonii w rejonach oraz zwiedzaniem budowanego Sanktuarium.

W Godzinie Miłosierdzia z całą wspólnotą sióstr i innych wiernych modliliśmy się koronką o miłosierdzie dla nas i całego świata. Uwielbialiśmy Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela, dziękując Mu za dotychczasowe miłosierdzie i błogosławieństwo dla naszych diakonii.

Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą, odśpiewaniem pieśni "Zjednoczeni w Duchu " i błogosławieństwem ks. Andrzeja.

B i J Gałka