AKTUALNOŚCI \ Pielgrzymka do źródeł naszego Ruchu

Szczęść Boże;

 W jubileuszowym roku ( 30 lat od dnia narodzin dla nieba) Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego pielgrzymujemy do centrum naszego Ruchu "Światło-Życie", do Krościenka nad Dunajcem, aby min. modlić się o zakończenie procesu beatyfikacyjnego naszego założyciela  i o wiele innych łask dla naszych małżeństw, rodzin, wspólnot, naszej ojczyzny  i całego świata. W Krościenku pokłonimy się przed grobem ks. Franciszka, zwiedzimy Kopią Górkę i dom a raczej domy rekolekcyjne  DK na  ul. Jagiellońskiej 100 i oczywiście będziemy mieli sporo czasu na indywidualną i wspólnotową modlitwę w miejscach w których mieszkali ks. Franciszek Blachnicki, siostra Jadwiga Skudro i posługujące nam siostry z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Ksiądz moderator Ruchu -  Marek Sędek z pewnością przedstawi nam wspaniałe plany budowy Centrum Ewangelizacji i promocji charyzmatu Ruchu Światło-Życie, którego budowa planowana jest u stóp Kopiej Górki.  
 
Filia warszawska RŚ-Ż ( tj. 9 diecezji  wokół Warszawy) pielgrzymowała będzie w dniach 30.09-01.10.2017 r.  Osoby chętne do udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do swoich par rejonowych.

Planujemy  pielgrzymowanie  autokarem rozpoczynając w sobotę rano 30.09 z Przasnysza przez Ciechanów i Płock ( rodziny z Rejonu Pułtuskiego, Płońskiego i Rypińskiego prosimy o podjechanie do w/w przystanków); przyjazd po południu do Krościenka ( program wieczorny) - nocleg w pensjonacie blisko Kopiej Górki. Następnie po niedzielnym  programie 01.10.2017 wczesnym popołudniem wyryszymy w drogę powrotną, aby późnym wieczorem dotrzeć do domu. W drodze będziemy chcieli pokłonić się naszej Pani Jasnogórskiej  oraz nawiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Planowany koszt wyjazdu  wraz z noclegiem i trzema posiłkami około 200 zł od osoby dorosłej. 

Z przyczyn organizacyjnych, prosimy o zgłaszanie się najpóźniej do 10 czerwca tj. do naszego Diecezjalnego Dnia Wspólnoty DK w Przasnyszu. Ilość miejsc w autokarze oraz w pensjonacie w Krościenku jest ograniczona, więc za kryterium uczestnictwa będziemy przyjmowali kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie trzeba potwierdzić przekazaniem zaliczki (w celu potwierdzenia rezerwacji noclegu) w wysokości 100 zł od  każdej zgłaszającej się osoby.  

- Irenka i Andrzej Dołęga
 
Ps. Na zachętę kilka świeżych fotek z naszych rekolekcji w Krościenku 


Foto relacja