AKTUALNOŚCI \ Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła w Przasnyszu - 10.06.2017 r.

Dziś (10 czerwca 2017) w parafii św. Wojciecha gościliśmy Domowy Kościół diecezji płockiej. W spotkaniu uczestniczyło około 100 małżeństw należących do wspólnoty.

Uczestnicy spotkania po prezentacji swoich rejonów i diakonii (modlitwy, wyzwolenia, rekolekcyjnej, życia i muzycznej) wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. Andrzej Pieńdyk (moderator diecezjalny DK), a następnie uczestniczyli w Eucharystii oprawę muzyczną w jej czasie sprawowała nowo powstała diakonia muzyczna DK w naszej diecezji. Na spotkaniu obecny był również moderator krajowy DK ks. Tomasz Opaliński.

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą. Po nabożeństwie rozesłania spotkał się  krąg diecezjalny, podczas którego wybierano nową parę diecezjalną zastąpi ona (po akceptacji księdza biskupa) dotychczasową parę pochodzącą z Przasnysza Irenę i Andrzeja Dołęgów.

Każde małżeństwo otrzymało jako pamiątkę dzisiejszego spotkania upominek w postaci słoiczka ze Słowem Bożym.

Dziękujemy Domowemu Kościołowi diecezji płockiej za obecność w naszej parafii. Zachęcamy również wszystkich do modlitwy za rodziny.

Mamy też nadzieję, że pojawią się nowe małżeństwa, które zechcą wstąpić do wspólnoty Domowy Kościół rejon Przasnysz ZAPRASZAMY!

Irenka i Andrzej Dołęga – para diecezjalna

PLAN DIECEZJALNEGO DNIA WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

10.06.2017 r. Parafia pw. Świętego Wojciecha (Fara)
w Przasnyszu, ul. Św. Wojciecha