PUŁTUSK \ Msza Święta rejonu 20 października 2017 w Bazylice w Pułtusku

20 października 2017 r. rejon pułtuski Domowego Kościoła uczesniczył w Mszy Świętej w Bazylice w Pułtusku. Oprawę przygotował krąg Eli i Janka Sadowskich, Eucharystię sprawował ksiądz Michał Podgórski, moderator rejonowy DK, który wygłosił też homilię.

Ksiądz Michał, nawiązując do 300-lecia koronacji Obrazu Jasnogórskiego i 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie, powiedział że każdy z nas jest diamentem w koronie Maryi. Zachęcał, by stawać się diamentem wyrazistym, promieniującym wiarą, pokornie i z radością jak Maryja wypełniać wolę Ojca, służyć w kręgach.

Po Mszy Świętej była okazja, by swoje małżeństwo i rodzinę oddać Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczyniło tak wiele osób w sposób uroczysty, składając podpisany Akt Oddania Rodziny na ręce księdza moderatora przed figurą Maryi Fatimskiej.

Proboszcz bazyliki ks. kan. Wiesław Kosek zachęcał zebranych do obejrzenia kaplicy franciszkańskiej pokrytej cennymi unikatowymi płytkami pochodzenia flamandzkiego.