CIECHANÓW \ PIELGRZYMKA DO KROŚCIENKA

W dniach 30.09 - 01.10.2017 r. 11 małżeństw z naszego rejonu w raz z małżeństwami z rejonu przasnyskiego i rypińskiego Domowego Kościoła wraz z moderatorem rejonu przasnyskiego ks. Dariuszem Rolińskim pielgrzymowały do centrum naszego Ruchu "Światło-Życie", do Krościenka nad Dunajcem, aby min. modlić o zakończenie procesu beatyfikacyjnego naszego założyciela w 30-tą rocznic jego śmierci. A przed grobem ks. Franciszka modlić o wiele innych łask dla naszych małżeństw, rodzin, wspólnot, naszej ojczyzny i całego świata.
Naszą pielgrzymkę zaczęliśmy wcześnie rano o 4.30. W drodze do Krościenka zatrzymaliśmy się w Częstochowie aby pokłonić się przez chwile naszej Pani Jasnogórskiej w rocznicę koronacji cudownego obrazu.
Po dotarciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani bardzo blisko Kopiej Górki. Po posiłku zwiedziliśmy dom rekolekcyjny przy ul. Jagiellońskiej 100 i spotkaliśmy się z Elą Kozyrą, która nas oprowadziła i opowiedziała o tym miejscu w którym mieszkali ks. Franciszek Blachnicki, siostra Jadwiga Skudro i posługujące nam siostry z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.
Następnie wróciliśmy by zwiedzić Kopią Górkę a następnie w kaplicy Chrystusa Sługi uczestniczyliśmy w Eucharystii.
Niedzielny rozpoczęliśmy Jutrznią razem z dwoma innymi filiami – łódzka i pelpińską. O godz. 9.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii koncelebrowanej przez wielu kapłanów , którą przewodniczył Moderator Generalny Ruchu "Światło-Życie" ks. Marek Sendek.
Uczestniczyliśmy w spotkaniu z ks. Moderatorem Generalnym, który wygłosił konferencję na temat planów rozwoju i promocji Centrum Ruchu "Świató-Życie" w Krościenku u stup Kopiej Górki.
Mieliśmy tez czas wolny – zwiedziliśmy w tym czasie rynek Krościenka.
W drodze powrotnej, nawiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.