PRZASNYSZ \ Rejonowy Dzień Wspólnoty DK w Krzynowłodze Małej

W pierwszą niedzielę Adwentu - 3.12.2017 - wspólnota Domowego Kościoła rejonu przasnyskiego uczestniczyła w niezwykle ważnym wydarzeniu : cztery małżeństwa z parafii św. Dominika w Krzynowłodze Małej wstąpiły  na drogę formacji w Ruchu Światło - Życie.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył Moderator Krajowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Opaliński. Współcelebrowali Eucharystię: ks. Jacek Wichorowski, proboszcz parafii i opiekun duchowy nowego kręgu oraz

ks. Krzysztof Cymerman, Moderator DK rejonu przasnyskiego. Oprawę liturgiczną Mszy św.( komentarze, czytania, modlitwę wiernych,...) przygotowały małżeństwa z tejże parafii.

Homilię wygłosił ks .Krzysztof łącząc - po mistrzowsku - treści wypływające z czytań liturgicznych przeznaczonych na I niedzielę Adwentu ( "....czuwajcie...") z przeżywanym hasłem roku (Sługa Niepokalanej - "służę więc jestem "..).

Po komunii św. u stóp ołtarza małżonkowie w sposób uroczysty, głośno, imiennie  wypowiedzieli swoją wolę podjęcia formacji w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie:

" My, Renata i Jan, ( Anna i Adam, Izabela i Grzegorz, Agnieszka i Przemysław) pragniemy włączyć się do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formować się według jego zasad".

Następnie ks. Moderator Krajowy wręczył każdej parze małżeńskiej zapalone świece życząc wszelkich łask Bożych i opieki Niepokalanej . Ks. Tomasz w słowie, jakie skierował do nas po Eucharystii, wyraził ogromną radość z faktu powstania nowego kręgu i pogratulował małżonkom trafnie podjętej decyzji. Po uroczystym błogosławieństwie głos zabrał proboszcz parafii, ks. Jacek zapraszając wszystkich na agapę, przygotowaną przez "bohaterów" uroczystości - małżeństwa nowego kręgu .Ks. Jacek szeroko otworzył przed nami nie tylko swoje serce ale też podwoje plebanii. W atmosferze miłości, ciepła i serdeczności cieszyliśmy się wszyscy, że w rejonie przasnyskim przybył nowy krąg, że Domowy Kościół żyje, rozwija się. Jest to niewątpliwie działanie Ducha św., który poprzez kapłana, świadectwa innych małżeństw wskazał krzynowłoskim rodzinom wspaniałą drogę do......świętości.

Wielkie Bóg zapłać Reni i Jankowi Bieńkowskim za pilotowanie nowego kręgu, za ich wspaniałe świadectwo życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech Wam, Kochani, Bóg błogosławi, obdarza zdrowiem i posyła do kolejnej posługi, aby jak najwięcej małżeństw mogło budować  na Waszym przykładzie swoją wiarę, relacje w małżeństwie, w rodzinie.

Niech będzie Bóg uwielbiony w naszych kapłanach, małżeństwach i rodzinach formujących się we wspólnocie Domowego Kościoła.

Chwała Panu.