AKTUALNOŚCI \ ORAR II st. w Popowie

W dniach 17 – 21 stycznia 2018 r. przeżywaliśmy rekolekcje dla animatorów ORAR II st. w Popowie. W rekolekcjach wzięło udział 27 małżeństw z naszej diecezji, najwięcej z rejonu pułtuskiego.

Moderatorem na rekolekcjach był ksiądz Sławomir Stefański, moderator trzech kręgów DK, a zarazem proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Pułtusku, moderator Diecezjalnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Dziękujemy księdzu Sławkowi, że w trudnym czasie kolędy podjął się prowadzenia rekolekcji. Dziękujemy za piękne kazania, ukazujące nadprzyrodzone powołanie animatora, jego rolę w kręgach DK. Dziękujemy za ciepło, ogromną życzliwość i zaangażowanie w sprawy DK, za budowanie wspólnoty.

Rekolekcje prowadzili Ada i Krzysztof Falkowscy para rejonu pułtuskiego DK. Dziękujemy za ogromny trud pracy włożony w przygotowanie rekolekcji, za perfekcyjne przygotowanie każdego elementu rekolekcji, za wspaniałą atmosferę. Adę i Krzysztofa wspierali w prowadzeniu rekolekcji Irenka i Andrzej Dołęgowie – nasi poprzednicy w posłudze pary diecezjalnej, dziękujemy za ich cenne konferencje, ogromną życzliwość i wsparcie.

Posługę diakonii muzycznej pełnili Monika i Marcin Chrustowscy oraz Monika i Grzegorz Matuszewscy, dziękujemy za ogrom pracy włożony w przygotowanie Jutrzni, Eucharystii, za animowanie zabaw w czasie wolnym.

Dziękujemy za ciężką pracę diakonii wychowawczej, Edytce Zielińskiej, pełniącej w naszej diecezji posługę pary rejonowej rejonu płońskiego, która wraz ze swoją córką Gabrysią poświęciły cztery dni ferii, żeby opiekować się dziećmi. Dziękujemy Marysi i Jakubowi Chrustowskim, którzy pomagali diakonii wychowawczej w opiece nad maluchami. Dziękujemy naszym dzieciom Ani i Piotrowi Morozom, że podjęli się opieki i animacji nad starszymi dziećmi, szczególnie było to trudne, gdyż w tej grupie było ośmiu chłopaków 8-10-letnich i tylko jedna dziewczynka. Diakonia wychowawcza miała bardzo dużo pracy, ponieważ w rekolekcjach brało udział 25 dzieci. Bardzo się cieszymy, że jest tak dużo młodych rodzin, że DK naszej diecezji „odmładza się”.

Dziękujemy Kaziowi Kaczmarczykowi za posługę liturgiczną, za opiekę nad ministrantami i tymi małymi, i dorosłymi, dzięki czemu możliwa była piękna oprawa Eucharystii.

Dziękujemy animatorom kręgów na rekolekcjach za animowanie pracy spotkań kręgów, w tym parze rejonowej z Przasnysza Bożence i Krzysztofowi Tomaszewskim.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji za Wasze świadectwo, budowanie wspólnoty, za to że na poważnie potraktowaliście udział w rekolekcjach. Pierwsze owoce ORAR-u II st. w Popowie mogliśmy poznać na świadectwach oraz niedzielnej Eucharystii, podczas której 12 osób podjęło Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Na dalsze owoce musimy poczekać, prosimy bądźcie pokornym narzędziem w ręku Pana Boga.

Nasza Diecezjalna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych miała tylko 3 miesiące na przygotowanie rekolekcji, dzięki ogromnej pracy, zaangażowaniu, jedności działania udało się pięknie zorganizować ten ORAR II. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji, praca z Wami była dla nas wspaniałym czasem, ogromnym darem. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi trud podjęty dla wspólnoty.

Dziękujemy księdzu dyrektorowi Ośrodka Caritas w Popowie, warunki pobytu i jedzenie, jakie mieliśmy w tym ośrodku były wspaniałe. Dziękujemy za ogromną życzliwość księdza dla Domowego Kościoła.

Przed Diecezjalną Diakonią Oaz Rekolekcyjnych stoją następne zadania, przygotowanie i przeprowadzenie pięciu rekolekcji wakacyjnych, na które serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny DK z naszej diecezji. Cała wspólnotę prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji wakacyjnych.

Iwona i Marian Morozowie