PRZASNYSZ \ Rejonowy Dzień Wspólnoty RŚŻ Rejonu Przasnyskiego

W sobotę  17.02.2018 r. rodziny Domowego Kościoła rejonu przasnyskiego przeżywały Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie.

Nasze formacyjno - modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której ks. Krzysztof Cymerman - Moderator rejonu Przasnysz - wygłosił konferencję na podstawie treści Drogowskazu Nowego Człowieka  - Niepokalana., wskazując m.in. na istotę modlitwy różańcowej , w której rozważamy wraz z Maryją tajemnice zbawienia i staramy się Ją naśladować . Jest Ona dla nas najdoskonalszym wzorem nowego człowieka oddanego całkowicie w Duchu św. Chrystusowi, Jego Słowu i dziełu.

Po konferencji spotkaliśmy się w grupach, aby podzielić się świadectwem naszego oddawania się Maryi, naśladowania Jej w posłuszeństwie i wierności Bożemu Słowu.

Następnie udaliśmy się do kościoła, aby przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, w Namiocie Spotkania,  rozważać tajemnicę Zwiastowania (Łk. 1, 26-38) i w świetle Bożego Słowa znajdować odpowiedź na pytanie : co w moim życiu wymaga powiedzenia Jezusowi "tak".

Szczytem naszego Dnia Wspólnoty była Eucharystia, którą współcelebrowali Księża Moderatorzy : ks. Jacek Wichorowski - proboszcz parafii św. Dominika w Krzynowłodze Małej  oraz ks. Krzysztof i ks. Dariusz z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.

Po Eucharystii wróciliśmy do salki na plebanii, by podczas agapy (postnej) podzielić się refleksjami po spotkaniach w grupach, dokonać podsumowania, a także wyrazić sobie nawzajem wdzięczność i radość  z trwania we wspólnocie. Nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty ubogacił swoją obecnością i świadectwem zawierzenia Jezusowi przez Maryję, Marian Moroz - "połówka" pary diecezjalnej ( Iwonka była z nami duchem, musiała zostać w domu z powodu choroby córki).

Nasze spotkanie zakończyliśmy modlitwą i błogosławieństwem Kapłana.

Chwała Panu za ten błogosławiony czas !!!

Bożena i Krzysztof   w posłudze pary rejonowej