PUŁTUSK \ Msza rejonowa 16 marca 2018 w Pokrzywnicy\Ogłoszenia

W trzeci piątek marca 16.03.2018 o godz. 19 kręgi Domowego Kościoła rejonu pułtuskiego uczestniczyły w Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej w Pokrzywnicy. Rozważania męki Jezusa przygotował Henryk Piekarski z kręgu z Pokrzywnicy. Eucharystię sprawował ksiądz Sławomir Stefański i także wygłosił homilię, w której przypomniał znaczenie zobowiązań dla rozwoju duchowego członków Domowego Kościoła.

Para rejonowa Ada i Krzysztof Falkowscy przedstawili ogłoszenia, które zamieszczamy poniżej.

OGŁOSZENIA

1. Dziękujemy księdzu proboszczowi za przyjęcie nas na Eucharystii, księdzu Sławkowi za przewodniczenie, a kręgowi z parafii za oprawę dzisiejszej mszy rejonowej.

2. Na kolejną mszę rejonową zapraszamy w trzeci piątek kwietnia tj. 20.04.2018r. na godzinę 19 do kościoła w Pułtusku-Popławach. Krąg z tej parafii prosimy o przygotowanie oprawy.

3. Przypominamy o zapisywaniu się na rekolekcje letnie. Jeśli chodzi o rekolekcje organizowane przez naszą diecezję, to są jeszcze pojedyncze miejsca, tylko na Oazie Rodzin I stopnia w Stoczku Warmińskim w dniach 17.08 – 02.08.2018

4. Diecezjalny Dzień Wspólnoty odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w Dobrzyniu – rejon rypiński. Tematem przewodnim będzie postawa służby członków DK. Dlatego prosimy chętnych do podzielenia się świadectwem swoich działań w ramach różnych diakonii lub świadectwem innej służby np. jako szafarz, w służbie ołtarza, przygotowania rodziców dzieci komunijnych, do bierzmowania, ewangelizacji, działań podejmowanych w społeczności lokalnej. Oprawę muzyczną na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty będzie pełniła nasza diakonia muzyczna.

5. Prosimy animatorów kręgów o zbieranie w swoich kręgach tzw. „dniówek” czyli dobrowolnych datków na rzecz funkcjonowania Domowego Kościoła. Część  darowizny zostaje w rejonie, część w diecezji, a reszta przeznaczona jest na działalność krajową. Po zebraniu dniówek prosimy o przekazanie parze rejonowej, a my wpłacimy pieniądze na aktualne, już wyodrębnione dla naszej diecezji subkonto, na koncie Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie.

6. Ruszyła kampania społeczna „Nierozerwalni”, w ramach której organizatorzy chcą zbudować społeczność rodzin wzajemnie wspierających się i wspólnie przeżywających radości i smutki dnia codziennego. Szczegóły na stronie www.nierozerwalni.org

7. W dniach 3-6 kwietnia 2018 r. odbędą się rekolekcje kapłańskie. Przekażcie swoim kapłanom, zachęćcie do udziału. Więcej informacji http://www.oaza.pl/wiosenne-rekolekcje-kaplanskie-tym-razem-na-ukrainie/