PRZASNYSZ \ Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Przasnyskiego

W sobotnie popołudnie, 20-tego października spotkaliśmy się w przasnyskiej Farze- w kaplicy Kostków- na pierwszym w tym roku, Rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Nasze skupienie modlitewne rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty, a następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia,  po której wysłuchaliśmy konferencji naszego Moderatora- KS.Krzysztofa Cymermana. Tematem przewodnim RDW było "Powołanie - moja codzienność ".W wygłoszonym do nas słowie, niezwykle sugestywnym i   klarowny, ks.Krzysztof wskazał na najważniejsze powołanie każdego z nas - powołanie do świętości.

Po konferencji odbyliśmy spotkania w grupach, podczas których dzieliliśmy się rozumieniem powołania jako rzeczywistości,  którą żyjemy na co dzień. Kolejnym punktem naszego RDW był Namiot Spotkania, a po nim modlitwa różańcowa.

Szczytem i kulminacją dnia była Eucharystia z homilią KS.Krzysztofa.

Rejonowy Dzień Wspólnoty zakończyliśmy agapą.

Chwała Panu za ten błogosławiony czas spotkania z Nim i ze wspólnotą.

Ks.Moderator oraz Bożena i Krzysztof w posłudze pary rejonowej .