PRZASNYSZ \ Wspólnotowe Świętowanie 100- lecia odzyskania niepodległości

W wigilię Święta Niepodległości, 10 listopada, wieczorem, rodziny  Domowego Kościoła rejonu przasnyskiego spotkały się, aby wspólnie oddać hołd umiłowanej Ojczyźnie śpiewem pieśni patriotycznych.

Z dna naszych serc, z głębi dusz  popłynęły słowa Mazurka Dąbrowskiego, Roty, Pieśni Konfederatów Barskich, Piechoty....Nie mogło oczywiście zabraknąć Pierwszej brygady, Ułanów, Wojenki, Serca w plecaku, Wierzb, które się rozszumiały  czy Białych róż i Czerwonych maków....

Gromkim wołaniem "Boże, coś Polskę....".prosiliśmy o błogosławieństwo dla naszej wolnej i niepodległej Ojczyzny zaś  w Apelu Jasnogórskim powierzyliśmy się opiece naszej Pani i Królowej.

Nasze spotkanie poprzedziła modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz Msza Święta z piękną, okolicznościową homilią ks.Krzysztofa Cymermana, Moderatora naszej wspólnoty.

Dziękujemy wszystkim z naszej wspólnoty, którzy swoja obecnością i zaangażowaniem dostarczyli wielu wspaniałych przeżyć i wzruszeń podczas tego niezapomnianego Wieczoru. Chwała Panu !!!

Ks. Krzysztof - moderator DK oraz Bożena i Krzysztof w posłudze pary  rejonowej.