PŁOCK \ Rekolekcje w Czerwińsku

W dniach 19-21 października 2018 r. w Czerwińsku nad Wisłą odbyły się rekolekcje tematyczne:  „Jak zadbać o swoje małżeństwo”

Opiekę duszpasterską sprawował ksiądz Stanisław Pietkiewicz – moderator rejonu płockiego. Był z nami również ksiądz Łukasz Zdunkiewicz – moderator kręgów DK przy parafii Św. Wojciecha w Płocku.

W rekolekcjach uczestniczyło 30 małżeństw wraz z 20 dzieci, nad którymi opiekę sprawowała diakonia wychowawcza.

Konferencje przez wszystkie dni głosił do nas dr hab. Mieczysław Guzewicz – mąż, ojciec trojga dzieci, dziadek, doktor habilitowany teologii biblijnej i pastoralnej, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, doradca w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, rekolekcjonista, autor wielu książek z tematyki małżeństwa, rodziny, wychowania, cierpienia.

Dzięki otwartości serc wszystkich uczestników bardzo szybko zawiązała się wspólnota, co sprawiło, że czas spędzony w tym pięknym, sprzyjającym modlitwie miejscu, jakim był klasztor z cudowną kaplicą, był dla nas święty.

Rekolekcje przeżyliśmy w pełnej oddania i miłości atmosferze. Pan Mieczysław Guzewicz ujął nas swoją mądrością, doświadczeniem, sposobem głoszenia i znajomością Pisma Świętego. Diakonia muzyczna, która z każdym dniem się rozrastała i diakonia wychowawcza służyły z oddaniem i  z wielkim zaangażowaniem.

Ubogaceni wróciliśmy do swoich środowisk, pełni ufności, że z Panem możemy pokonać wszystkie trudności, na tak przecież niełatwej drodze małżeńskiej. Dziękujemy Bogu za dar tych rekolekcji, za dar małżeństw i wielu ludzi pięknych Panem Bogiem.

Szczęść Boże !

Aneta i Robert Cichoccy