AKTUALNOŚCI \ Rekolekcje tematyczne o Piśmie Świętym

"Weź i czytaj..." to najważniejsze przesłanie rekolekcji o Biblii, które prowadził w Golądkowie ksiądz Zbigniew Paweł Maciejewski.

– Weź i czytaj Słowo Boże każdego dnia, jeśli chcesz by rodziła się Twoja wiara i osobista relacja z Bogiem – przekonywał kapłan.

– Gdy kochasz Boga znajdziesz czas na słuchanie, czytanie, studiowanie czy uczenie się na pamięć fragmentów Biblii, nadto dołóż obowiązek posłuszeństwa Słowu Bożemu, by nie być jak faryzeusze jedynie znawcami prawa – mówił ksiądz rekolekcjonista.

Jedną z konferencji ksiądz Maciejewski poświęcił metodzie modlitwy Pismem Świętym – lectio divina, wyjaśnił też na czym polega dzielenie się Ewangelią w małej grupie i jak praktycznie studiować Biblię, odpowiadał na pytania uczestników związane z czytaniem Biblii.

Punktem kulminacyjnym każdego dnia była Eucharystia, w sakramencie pojednania służyli pomocą ks. Andrzej Zych i ks. Michał Podgórski, moderator rejonowy DK.

Podczas rekolekcji był czas na spotkanie w małych kręgach, na dialog małżeński, a także na pogodny wieczór.

W sobotę uczestników odwiedził ksiądz Sławomir Stefański, moderator diecezjalny oraz pani dyrektor Zespołu Szkół Ewa Leszczyńska, zaś w niedzielę para rejonowa Ada i Krzysztof Falkowscy oraz ksiądz Piotr Radwański.

W rekolekcjach uczestniczyło około 50 osób dorosłych, głównie małżeństw i 20 dzieci. Rodziny pochodziły z Przasnysza, Krzynowłogi Małej, Ciechanowa, Pułtuska, Pniewa, Pokrzywnicy, Woli Kiełpińskiej, Winnicy i Nasielska.