AKTUALNOŚCI \ Dzień Skupienia KWC

19 czerwca 2021 w Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie członkowie, kandydaci, sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przeżyli swój pierwszy diecezjalny dzień skupienia.

Przybyłych do Ratowa powitali animatorzy Diakonii Wyzwolenia Hanna i Henryk Kowalczykowie oraz moderator diakonii ks. Rafał Winnicki. Oprawę muzyczną tego dnia zapewnili Monika i Marcin Chrustowscy. Wspomagał ich Artur Wiśniewski.

W konferencji rozpoczynającej dzień skupienia ks. Rafał mówił o znaczeniu abstynencji w wyzwoleniu z lęku i egoizmu oraz jej skuteczności w przemianie destrukcyjnych pijackich obyczajów.

Spotkania w małych grupach przy kawie i ciastku były okazją do podzielenia się świadectwem i owocami trwania w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, co umocniło jej członków i kandydatów na dalszą przynależność do tej wspólnoty.

Z kolei postać św. Antoniego i historię klasztoru w Ratowie przedstawiła Ewa Kozłowska-Głębowicz ze Stowarzyszenia Ratujmy Ratowo.

Uroczystą liturgię Mszy Świętej koncelebrowali księża: ks. Marcin Kędzia – diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie, ks. Rafał Winnicki, ks. Wojciech Czajkowski oraz neoprezbiter ks. Marcin Siemiątkowski. Posługą w konfesjonale służył ks. Wojciech Paradowski. Podczas  Eucharystii kilka osób złożyło deklarację KWC.

Po obiedzie z klasztornej kuchni na ratowskich błoniach odbyła się jeszcze Droga Światła. Przy kolejnych stacjach rozważano wydarzenia, jakie miały miejsce po Zmartwychwstaniu Jezusa oraz wysłuchano czterech świadectw członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W dniu skupienia wzięło udział około 90 osób i kilkanaścioro dzieci, którymi opiekowała się diakonia wychowawcza.

Diakonia Wyzwolenia diecezji płockiej