DIAKONIE \ Reprezentowaliśmy diecezję płocką na II Kongresie KWC w Sękocinie

Nasza Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia uczestniczyła w dniach 5-7 listopada 2021 w II Ogólnopolskim Kongresie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Sękocinie pod Warszawą. Kongres zgromadził około 150 członków KWC z większości polskich diecezji, posługujących w diakoniach wyzwolenia, w tym kilku księży moderatorów.

Uczestnicy wysłuchali wielu interesujących wykładów dotyczących „Strategii KWC”. To dokument wskazujący kierunki działań diakonii wyzwolenia na lata 2021-24, m.in. wdrażanie Narodowego Programu Trzeźwości, szerzenie Krucjaty wśród młodzieży, w Ruchu Światło-Życie, w parafii, w przestrzeni publicznej, wykorzystanie mediów w służbie KWC. Wśród prelegentów znaleźli się prof. Krzysztof Wojcieszek, ks. Marek Sędek, ks. Jarosław Błażejak, ks. Wojciech Ignasiak, ks. Piotr Kulbacki, Katarzyna Owczarek, Henryk Kowalczyk, Mateusz i Wojciech Terlikowscy, Andrzej Kowalski.

W sobotnie przedpołudnie w Kongresie uczestniczył biskup Tadeusz Bronakowski, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię.

Podczas pracy warsztatowej w małych grupach uczestnicy przygotowali szczegółowe opracowania do konkretnych zadań wymienionych w „Strategii KWC” oraz mieli okazję bliżej się poznać.

Integracji służył też pogodny wieczór, który poprowadził ks. Wojciech Ignasiak, niezrównany wodzirej tańców i zabaw.

Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zostali serdecznie przyjęci i ugoszczeni wykwintnymi posiłkami w ekskluzywnych wnętrzach hotelu Groman.