AKTUALNOŚCI \ O synodalności Kościoła na DWDD w Warszawie

W Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) filii warszawskiej (obejmującej 9 diecezji) z naszej płockiej diecezji uczestniczyło 6 osób.

Spotkanie odbyło się w auli przy katedrze praskiej w Warszawie w sobotę 20 listopada 2021 r. Po modlitwie do Ducha Świętego przedstawiono nową parę filialną Beatę i Krzysztofa Krawczyków z diecezji łódzkiej, która zastąpiła kończących posługę Beatę i Jarosława Bernatowiczów z diec. warszawsko-praskiej.

Tematem DWDD była: Synodalność Kościoła. W grupach podjęto refleksję nad Vademecum Synodu o synodalności, przygotowanym przez Stolicę Apostolską, zaś zgłoszone uwagi zostały przekazane moderatorowi generalnemu Ruchu.

Eucharystię sprawowało kilkunastu kapłanów pod przewodnictwem moderatora filii ks. Aleksandra Suchockiego w pobliskim kościele Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej.

Po obiedzie, który przygotowali gospodarze z diecezji warszawsko-praskiej, dzielono się radościami i trudnościami posługi w grupach diakonijnych.

Wspólna modlitwa nieszporami z Uroczystości Chrystusa Króla zakończyła dzień wspólnoty.