AKTUALNOŚCI \ Archiwalne informacje Diakoniii Wyzwolenia

  • Powołanie

Diakonia Wyzwolenia Diecezji Płockiej została powołana 29 sierpnia 2020 podczas diecezjalnego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Płocku. Zobacz zdjęcia 

Diakonia Wyzwolenia służy realizacji zadań wynikających z przynależności do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 • Odpowiedzialni

Moderator: ks. Rafał Winnicki
Animatorzy: Hanna i Henryk Kowalczykowie
Członkowie: Bożena i Krzysztof Wróblewscy, Monika i Marcin Chrustowscy, Iwona i Marian Morozowie,
Współpracujący Halina i Ryszard Figurscy.

• Kontakt do Diakonii:

e-mail: kwc.diecezjaplocka@gmail.com

tel. 504 319 697 (Hanna Kowalczyk)

 • Planujemy, planujemy…

– Oazę Modlitwy pod hasłem "Prawda - Krzyż - Wyzwolenie" 4-6 lutego 2022 w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, Golądkowo 41G, 06-120 Winnica.  Rekolekcje poprowadzi diecezjalny moderator KWC ksiądz Rafał Winnicki. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Tel. 504 319 697. Czytaj więcej...

– Mimo pandemii i obostrzeń planujemy działania. W latach przed pandemią w karnawale odbywały się w kilku miejscach w diecezji bale i zabawy bezalkoholowe (Pułtusk, Przasnysz, Rypin). Planujemy bal bezalkoholowy w styczniu 2022 w rejonie pułtuskim…

– Marzy nam się na wiosnę 2022 – dzień skupienia (stacjonarny lub w formie pielgrzymki pieszej jednodniowej) członków, kandydatów, sympatyków KWC i wszystkich zainteresowanych wyzwoleniem człowieka z wszelkich uzależnień. Zaplanowaliśmy wstępnie, ale czekamy na możliwość organizacji takiego spotkania.

• Co robimy w Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia?

– Tworzymy bazę danych członków i kandydatów KWC diecezji płockiej. Prosimy członków i kandydatów KWC z diecezji płockiej, tych co jeszcze nie podali, o przesyłanie swoich danych na adres kwc.diecezjaplocka@gmail.com lub smsem na nr 504 319 697.

– Prowadzimy Księgę Czynów Wyzwolenia diecezji płockiej.

– Poprosiliśmy pary rejonowe Domowego Kościoła, by we wszystkich rejonach diecezji płockiej na każdej comiesięcznej wspólnotowej Mszy Św. Domowego Kościoła była możliwość podpisania deklaracji KWC i poniesienia w darach.

– Wysylamy e-mejle i smsy do członków i kandydatów KWC (tylko do tych, których adresy/telefony mamy) z informacjami o planowanych wydarzeniach KWC.

– Bierzemy udział w wydarzeniach KWC (patrz Kalendarium poniżej), te diecezjalne organizujemy.  

•  Kalendarium wydarzeń

 

 • Diakonia Wyzwolenia w rejonach

 W rejonie rypińskim

- Agnieszka i Jan Kaliszewscy – animatorzy, moderator diakonii: ks. Wojciech Paradowski. Członkowie diakonii Halina i Ryszard Figurscy, Grzegorz Piwowarski, Irena Górkowska, Barbara i Tadeusz Szynkiewiczowie, Marzena i Jan Brdakowie.

 W rejonie pułtuskim

- Henryk Piekarski tel. 518 77 9 177, moderator diakonii: ks. Zbigniew Paweł Maciejewski. Członkowie diakonii Wanda i Antoni Zawadzcy, Wojciech Nożewski, Elżbieta i Andrzej Tusińscy, Hanna i Henryk Kowalczykowie.

Wydarzenia cykliczne prowadzone przez rejonowe Diakonie Wyzwolenia: Winnica, Dobrzyń n. Drwęcą, Poniatowo, Lutocin, Nasielsk

Jak zostać kandydatem/członkiem KWC i co zrobić z podpisaną deklaracją?

przeczytaj tu

Geneza, herb, hymn, modlitwa KWC

przeczytaj tu

Zapraszamy na stronę ogólnopolską KWC: http://www.kwc.oaza.pl/