AKTUALNOŚCI \ Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Rypinie

Rodziny Domowego Kościoła diecezji płockiej, które 15 czerwca 2024 r. przeżywały Dzień Wspólnoty w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie powitał gospodarz miejsca ks. Jacek Lubiński. Od razu dała się odczuć gościnność i otwartość proboszcza, który pokierował uwagę zebranych na relikwie świętych znajdujące się w świątyni oraz na przepiękne witraże.

Na zaproszenie pary diecezjalnej Mirki i Zbyszka Chrzanowskich oraz ks. Marka Piątkiewicza diecezjalnego moderatora DK prezentowały się rejony DK: Płońsk, Płock, Rypin, Ciechanów, Przasnysz i Pułtusk.

Jako że hasłem nowego roku pracy jest „Powołani do misji” refleksją na ten temat podzielił się ks. Kamil Kowalski, misjonarz na Jamajce. Choć misje kojarzą się z krańcem świata, to te krańce mogą być bardzo blisko, wśród najbliższych osób. Kapłan wymienił cechy ucznia Jezusa: szacunek do wolności drugiego człowieka, gotowość do porażki, cierpliwość, głoszenie świadectwa życiem.

Temat powołania do misji kontynuował w homilii ksiądz Marek, mówiąc że codziennie jesteśmy najpierw odnalezieni i wybrani przez Jezusa i osobiście powołani do misji. Jeśli doświadczyliśmy miłości i radości Bożej, to nie będziemy w stanie tym się nie podzielić - przekonywał ksiądz moderator. Bądźmy wyraźni, jednoznaczni, w myśl ewangelicznego „tak, tak; nie, nie”.

Po Eucharystii, którą wraz z ks. Markiem sprawował ks. Paweł Grąbczewski, moderator diakonii oaz rekolekcyjnych, nastąpiło błogosławieństwo i przekazanie świec oazowych czterem małżeństwom, które w wakacje będą prowadzić rekolekcje.

Oprawę muzyczną Dnia Wspólnoty przygotowała diakonia muzyczna rejonu pułtuskiego.

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.

Zapraszamy do galerii zdjęć na FB: www.facebook.com/media/set/