DIAKONIE \ DIAKONIA WYZWOLENIA

 

 

  

Drodzy Członkowie, Kandydaci, Sympatycy
Krucjaty Wyzwolenia Człowieka


Z wielką radością chcemy zaprosić Was na Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji płockiej, który odbędzie się


19 czerwca 2021
w Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie,
gm. Radzanów, pow. mławski.


Jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty, wzmocnić się świadectwem braci i sióstr trwających w Krucjacie, poszerzyć swoje zaangażowanie w dzieło KWC
– przyjedź do Ratowa.

Zapraszamy młodzież, dorosłych, małżonków, kapłanów, którzy trwają w Krucjacie,
jak i tych, którzy pragną poznać to dzieło lub włączyć się w nie.

Program Dnia Skupienia:
Od 9.00 przyjazd i rejestracja uczestników
  9.30
Zawiązanie wspólnoty
10.00 – 10.45
Konferencja ks. moderatora Rafała Winnickiego.
                         Informacje Diakonii Wyzwolenia diecezji płockiej
11.00 – 11.40
Spotkanie w grupach przy kawie i ciastku
12.00
Zwiedzanie Sanktuarium i słowo ks. rektora Bogdana Pawłowskiego
13.00
Msza Święta
14.00
Posiłek przygotowany przez gospodarza Sanktuarium
15.00 – 16.00
Droga Światła z rozważaniami i świadectwami


Ze względów organizacyjnych (zaplanowany posiłek) prosimy
o wcześniejsze zgłoszenie udziału:

telefonicznie lub smsem na nr: 504 319 697 lub
na e-mail: kwc.diecezjaplocka@gmail.com
podając liczbę osób i miejscowość.


Diakonia Wyzwolenia diecezji płockiej


Czekamy na Ciebie!
Przyjedź 19 czerwca do Ratowa

 

 


 


Powołanie

Diakonia Wyzwolenia Diecezji Płockiej została powołana 29 sierpnia 2020 podczas diecezjalnego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Płocku. Zobacz zdjęcia.

Diakonia Wyzwolenia służy realizacji zadań wynikających z przynależności do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Odpowiedzialni

Moderator: ks. Rafał Winnicki
Animatorzy: Hanna i Henryk Kowalczykowie
Członkowie: Bożena i Krzysztof Wróblewscy, Monika i Marcin Chrustowscy, Iwona i Marian Morozowie,
Współpracujący Halina i Ryszard Figurscy.

Kontakt do Diakonii:

e-mail: kwc.diecezjaplocka@gmail.com
tel. 504 319 697 (Hanna Kowalczyk)

Co robimy w Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia?

– Tworzymy bazę danych członków i kandydatów KWC diecezji płockiej. Prosimy członków i kandydatów KWC z diecezji płockiej, tych co jeszcze nie podali, o przesyłanie swoich danych na adres kwc.diecezjaplocka@gmail.com lub smsem na nr 504 319 697.

– Prowadzimy Księgę Czynów Wyzwolenia diecezji płockiej.

– Poprosiliśmy pary rejonowe Domowego Kościoła, by we wszystkich rejonach diecezji płockiej na każdej comiesięcznej wspólnotowej Mszy Św. Domowego Kościoła była możliwość podpisania deklaracji KWC i poniesienia w darach.

– 26 września 2020 r. 11 osób z diecezji płockiej wzięło udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Wadowicach. O godz. 12 spotkaliśmy się w kościele św. Piotra w Wadowicach, o godz. 14 uczestniczyliśmy w Mszy Św. w Bazylice Wadowickiej, zaś o godz. 16.15 przeżyliśmy Drogę Krzyżową w klasztorze ojców karmelitów bosych. Zobacz zdjęcia.

– We wrześniu 2020 wysłaliśmy e-mejle i smsy do członków i kandydatów KWC (tylko do tych, których adresy/telefony mamy) z informacjami o powstaniu Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia, pielgrzymce KWC oraz Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia ORDW w Serpelicach.

– Dwa małżeństwa (Hanna i Henryk Kowalczykowie, Bożena i Krzysztof Wróblewscy) z DDW wzięły udział w III i IV sesji Akademii Lokalnych Liderów Trzeźwości zorganizowanej przez Centralną Diakonię Wyzwolenia. (11-13 września 2020 w I w Radomiu oraz 27-29 listopada 2020 on line).

Planujemy, planujemy…

– Mimo pandemii i obostrzeń planujemy działania. W latach ubiegłych w karnawale odbywały się w kilku miejscach w diecezji bale i zabawy bezalkoholowe (Pułtusk, Przasnysz, Rypin). Jesteśmy gotowi zorganizować bal bezalkoholowy, ale chyba nie będzie takiej możliwości w karnawale 2021…

– Marzy nam się na wiosnę 2021 – dzień skupienia (stacjonarny lub w formie pielgrzymki pieszej jednodniowej) członków, kandydatów, sympatyków KWC i wszystkich zainteresowanych wyzwoleniem człowieka z wszelkich uzależnień. Zaplanowaliśmy wstępnie, ale czekamy na możliwość organizacji takiego spotkania.

– Chcieliśmy wziąć udział 6-10 listopada 2020 w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia (ORDW) w Serpelicach, zgłosiło się z naszej diecezji 8 osób chętnych. ORDW będzie zorganizowane w późniejszym czasie, pojedziemy. Będziemy jeszcze zapraszać do udziału. Dobrze by było, gdyby z każdego rejonu uczestniczyło jedno małżeństwo lub osoba z KWC.

Diakonia Wyzwolenia w rejonach

W rejonie rypińskim

- Agnieszka i Jan Kaliszewscy – animatorzy, moderator diakonii: ks. Wojciech Paradowski. Członkowie diakonii Halina i Ryszard Figurscy, Grzegorz Piwowarski, Irena Górkowska, Barbara i Tadeusz Szynkiewiczowie, Marzena i Jan Brdakowie.

W rejonie pułtuskim

- Henryk Piekarski tel. 518 77 9 177, moderator diakonii: ks. Zbigniew Paweł Maciejewski. Członkowie diakonii Wanda i Antoni Zawadzcy, Wojciech Nożewski, Elżbieta i Andrzej Tusińscy, Hanna i Henryk Kowalczykowie.

Wydarzenia cykliczne prowadzone przez rejonowe Diakonie Wyzwolenia: Winnica, Dobrzyń n. Drwęcą, Poniatowo, Lutocin, Nasielsk

Jak zostać kandydatem/członkiem KWC i co zrobić z podpisaną deklaracją? przeczytaj tu

Geneza, herb, hymn, modlitwa KWC przeczytaj tu

Zapraszamy na stronę ogólnopolską KWC: http://www.kwc.oaza.pl/