PRZASNYSZ \ Rejonowy Dzień Wspólnoty

            W ubiegły piątek,  20 pażdziernika, przeżywalismy w przasnyskiej Farze pierwszy, porekolekcyjny, Rejonowy Dzień WspólnotyRuchu Światło -Życie. Po uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji wszystkich małżenstw i rodzin udaliśmy się do salki na plebanii, by tam wysłuchać konferencji naszego Ks.Moderatora( ks.Krzysztofa),który w niezwykle konkretny i obrazowy sposób uświadomił nam potrzebę służby w różnych wymiarach i dziedzinach naszego życia małżeńskiego i rodzinnego na wzór Chrystusa Sługi.

           Po konferencji , podzieleni na grupy (kręgi), udaliśmy się do salek na plebanii, by tam podzielić się realizacją postanowień z rekolekcji ( przeżywanych w br.i wcześniej...) w aspekcie podejmowania różnego rodzaju posług - służby na rzecz wspólnoty lub wobec innych osób. Próbowaliśmy też odpowiedzieć sobie na pytanie " co dzisiaj znaczy dla mnie postawa służby i jak się ona dokonuje ".

          Spotkania w grupach ( innych niż nasze kręgi macierzyste) dały nam możliwość wymiany doświadczeń, przeżyć, w bardzo ważnym wymiarze naszego życia małżeńskiego, rodzinnego, społecznego...., jakim jest służba .

          Apel Jasnogórski wraz z modlitwą różańcową i błogosławieństwem Księdza Moderatora zakończyły nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty. Kolejny.....w Adwencie. Foto relacja