AKTUALNOŚCI \ Podsumowanie oaz wakacyjnych 2022

Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK diecezji płockiej spotkała się 28 października 2022 r. w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, by podsumować tegoroczne rekolekcje oraz zaplanować rekolekcje, które się odbędą w bieżącym roku pracy. W spotkaniu uczestniczył moderator diakonii ks. Paweł Grąbczewski.

Program spotkania zawierał kolejno: Eucharystię, agapę, dzielenie się Słowem Bożym, modlitwę dziesiątką różańca i modlitwę za wstawiennictwem ks. F. Blachnickiego.

Następnie animatorzy diakonii Kasia i Wojciech Ostoja-Lniscy poprosili pary odpowiedzialne za rekolekcje wakacyjne o podzielenie się przeżyciami i refleksjami. Dzielili się: Adrianna i Krzysztof Falkowscy – ORAR II st. w Popowie Kościelnym, Renata i Darek Borkowscy – sesja o pilotowaniu kręgów w Popowie, Iwona i Marian Morozowie – ORAR I st. w Popowie, Barbara i Maciej Jasińscy – Oaza Rodzin I st. w Rycerce Górnej, Jolanta i Adam Przybysz – Oaza Rodzin II st. w Poroninie.

Para diecezjalna podała statystyki (z zastrzeżeniem, że dotyczą tych osób, które zgłoszono do nich): w rekolekcjach DK (w tym również organizowanych przez inne diecezje) uczestniczyły 63 małżeństwa na 320 małżeństw w DK naszej diecezji, zaś w rekolekcjach organizowanych w tym roku formacyjnym przez diecezję płocką: ORAR I, ORAR II, OR I OR II, sesja o pilotowaniu, rekolekcje ewangelizacyjne: wzięły udział 204 osoby dorosłe, 126 dzieci, 30 osób diakonii – razem 360 osób (z różnych diecezji).

Zaplanowano też rekolekcje i prowadzących w wakacje 2023, w większości będą to miejsca i prowadzący, tak jak w minionym roku, trwają jeszcze ustalenia z ośrodkami. Szczegóły będą podane wkrótce.

W najbliższym czasie zaplanowana jest Oaza Modlitwy z tematem „Życie w świetle” w Golądkowie, organizowana przez diakonię wyzwolenia w dniach 17-18-19 lutego 2023, na którą można się zgłaszać do Hanny Kowalczyk tel. 504 319 697.

Błogosławieństwo moderatora księdza Pawła zakończyło spotkanie.