RYPIN \ Rypin _ Rejonowy Dzień Wspólnoty

W roku Jubileuszowym w 50 rocznicę oddania całego Ruchu Światło Życie Niepokalanej Matce Kościoła w parafii Św. Stanisława Kostki w Rypinie, w sobotę 12 listopada przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. To był niezwykły dzień, w którym doświadczaliśmy żywego Kościoła i radości wspólnoty.

Na ten dzień przybyły Rodziny z Golubia-Dobrzynia, Poniatowa, Lutocina, Szreńska, Płonnego i Rypina. Po powitaniu Kapłanów Łukasza, Marka i Mateusza oraz wszystkich rodzin przez Mirkę i Zbyszka Chrzanowskich - Parę Rejonowa Rejonu Rypińskiego nastąpiła modlitwa do Ducha Świętego i zawiązanie wspólnoty.

Następnie Moderator Rejonowy Ks. Łukasz Kiciński poprowadził konferencje na temat wartości świadectwa i życia świadectwem w naszej codzienności. Przybliżył nam też misję kapłańską, prorocką i królewską, które prowadzą do uświęcenia człowieka i głoszenia Światu Ewangelii. Następnym punktem programu była praca w grupach, gdzie rodziny dzieliły się fragmentem z Pisma Świętego w/g Św. Mateusza i doświadczeniem miłości Boga.

Eucharystia, w której uczestniczyliśmy była zwieńczeniem jedności wspólnoty. Po Eucharystii rodziny wraz z dziećmi udały się na wspólny posiłek zwany Agapą. To piękne wydarzenie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych ze wspólnoty i naszych rodzin, pieśnią Zjednoczeni w Duchu i błogosławieństwem Kapłanów. Dziękujemy Panu Bogu za dar spotkania i zaczerpnięcia Bożych łask i Parze Rejonowej Mirce i Zbyszkowi za piękne przygotowanie Rejonowego Dnia Wspólnoty

Bóg zapłać.

Gosia i Zbyszek.