PRZASNYSZ \ Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie Przasnysz 03.11.2022 (sobota)

3.12.2022 Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie gałęzi rodzinnej Domowy Kościół  Rejonu Przasnyskiego

Dziś nasze rodziny oazowe przeżywały pierwszy w tym roku formacyjnym Rejonowy Dzień Wspólnoty. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty,  po czym wysłuchaliśmy konferencji naszego  Moderatora - ks. Pawła Grąbczewskiego na temat Aktu konstytutywnego Ruchu Światło-Życie i roli Niepokalanej, Matki Kościoła, Matki dzieła Oazy i Ruchu Światło Życie. Po krótkiej przerwie na kawkę i ciastko spotkaliśmy się w grupach, aby podzielić się świadectwem obecności Maryi w naszym życiu małżeńskim i rodzinnym.

Szczytem i źródłem dnia wspólnoty była Eucharystia w kościele farnym, po której udaliśmy się na Agapę ("ucztę miłości" ). Obecny pośród nas był również ks. Proboszcz Andrzej Maciejewski, któremu cała nasza wspólnota złożyła imieninowe życzenia.

W Godzinie Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo rozesłania zakończyło nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty.

Bóg zapłać Księdzu Pawłowi i naszej parze rejonowej - Krysi i Andrzejowi - za zorganizowanie tego pięknego spotkania a Duchowi Świętemu za jego prowadzenie.

Chwała Panu