AKTUALNOŚCI \ IX bal bezalkoholowy DK

120 osób bawiło się w sobotę 11 lutego 2023 na bezalkoholowym balu Domowego Kościoła w domu weselnym „Natalia” w Lemanach koło Pniewa.

Był to już dziewiąty bal bezalkoholowy w rejonie pułtuskim. Imprezę zorganizowała diecezjalna diakonia wyzwolenia. Oprócz członków DK na balu bawiło się wiele osób spoza tej wspólnoty, co szczególnie cieszy, że idea zabawy bez alkoholu przyciąga tylu chętnych.

Bal zaszczyciła swoją obecnością para diecezjalna Jolanta i Adam Przybysz, przyjechała duża grupa z Płocka, jednak większość stanowili uczestnicy z Pułtuska, Nasielska i okolic. Cieszyliśmy się obecnością kapłanów ks. Rafała Winnickiego i ks. Tomasza Deca.

Niesamowity wodzirej Michał Piekarski z Konina zadbał o to, by muzyka porwała do zabawy wszystkie osoby. Był polonez, tańce integracyjne, radość ze wspólnej zabawy przeplatała się z uwielbieniem Boga. Szaleństwa na parkiecie trwały do czwartej rano.

Zabawa bez alkoholu po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę, wszyscy zadowoleni, zrelaksowani wrócili do domów.