AKTUALNOŚCI \ II Pielgrzymka w intencji trzeźwości Winnica -Pułtusk

20 maja 2023 o 9 rano wyruszyło ok. 120 osób w pieszej pielgrzymce w intencji trzeźwości z Winnicy do Pułtuska. Wśród pielgrzymów byli członkowie Domowego Kościoła oraz parafianie z Winnicy, Nasielska, Pułtuska i okolicznych parafii, także przedstawiciele Domowego Kościoła z Przasnysza, Glinojecka, Baboszewa. Wędrowało czterech kapłanów ks. Zbigniew Maciejewski, ks. Piotr Radwański, ks. Grzegorz Zakrzewski, ks. Michał Piekarski.

Trasa wiodła niezbyt ruchliwą szosą wśród pięknych o tej porze roku pól i lasów – wyruszyliśmy sprzed kościoła w Winnicy, przeszliśmy łącznie 15,5 km przez Winnicę, Winniczkę, Budy-Zbroszki, Bulkowo, Lipniki, Pułtusk do kościoła parafii św. Jana Pawła II.

Po drodze wysłuchaliśmy konferencji ks. Zbigniewa Maciejewskiego o ks. Franciszku Blachnickim pt. „Widział i wiedział”, informacji o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, które przedstawiła Iwona Moroz, był wspólny śpiew, godzinki, różaniec, litania do NMP oraz świadectwa osób, które trwają w Krucjacie. Trudu głoszenia świadectw podjęli się Artur, Dorota, Anna, Iwona i Leszek.

Śpiewy prowadziła niezawodna diakonia muzyczna o niespożytej energii - Marek Maluchnik oraz Monika i Marcin Chrustowscy.

Po trasie eskortowała nas policja z Pułtuska, strażacy z Rębkowa, w tym ratownik medyczny oraz komendant OSP z Białowieży. Stowarzyszenie Abstynenckie "Świt" przygotowało na ostatnim postoju kawę i pączki. Był to świetny przerywnik!

Przy drzwiach kościoła szkolnego w Pułtusku powitał nas ks. proboszcz Sławomir Stefański i para diecezjalna Domowego Kościoła Jolanta i Adam Przybyszowie. Msza św., której przewodniczył ks. Piotr Gadomski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie była zwieńczeniem naszego wędrowania. Podczas Eucharystii pięć osób złożyło deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Pielgrzymkę zorganizowala diecezjalna diakonia wyzwolenia Domowego Kościoła.

Więcej zdjęć można oglądać na Facebooku na profilu Domowy Kościół Diecezji Płockiej