AKTUALNOŚCI \ Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

2 września 2023 w Miszewie Murowanym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej rozpoczął się od godziny świadectw, usłyszeliśmy wiele poruszających doświadczeń z tegorocznych oaz wakacyjnych zarówno z Oaz Dzieci Bożych, młodzieży jak i rodzin.

Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem płockiego biskupa Szymona Stułkowskiego, podczas której 7 osób wkroczyło do grona KWC.

Pod koniec uroczystości miało miejsce przekazanie różnych odpowiedzialności. Błogosławieństwo biskupa otrzymała nowa para diecezjalna Mirosława i Zbigniew Chrzanowscy, którzy zastąpili Jolantę i Adama Przybyszów.

Posługę diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła będzie pełnił ks. Marek Piątkiewicz w zamian za ks. Sławomira Stefańskiego.

Zmieniły się pary rejonowe w czterech rejonach:

• Rejon Ciechanów: nowa para to Teresa i Janusz Rogalscy na miejsce Barbary i Tadeusza Wieczorków.
• Rejon Płońsk: Agnieszka i Grzegorz Lewandowscy za Annę i Grzegorza Czerniawskich.
• Rejon Rypin: Marzena i Jan Brdakowie za Mirosławę i Zbigniewa Chrzanowskich.
• Rejon Pułtusk: Joanna i Mateusz Zawadzcy zastąpili Monikę i Marcina Chrustowskich.

Ostatnim punktem dnia wspólnoty była agapa, gdzie wspominano niezapomniane wrażenia z rekolekcji. To był bardzo owocny czas!

Zdjęcia można znależć na na Facebooku na profilu Domowy Kościół Diecezji Płockiej