RYPIN \ Początek roku formacyjnego wspólnoty DOMOWEGO KOŚCIOŁA w Parafii Poniatowo

W dniu 20 września 2023 r. o godz. 19 ³⁰ wspólnota Domowego Kościoła w Parafii Poniatowo spotkaniem w kościele zapoczątkowała nowy rok formacyjny. Spotkanie rozpoczęło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W półgodzinnej adoracji powierzyliśmy Chrystusowi cały zbliżający się rok pracy, nasze małżeństwa, rodziny i kręgi.

Po adoracji ks. Krzysztof Stępniak – proboszcz i moderator wspólnoty wygłosił konferencję, w której nawiązał do hasła roku formacyjnego -

Kościół żywy”. W skierowanym słowie podkreślił że obecny kościół przeżywa kryzys na różnych jego polach – zarówno wśród kapłanów, jak i wśród laikatu. W takiej sytuacji ważną rolę mają do spełnienia wspólnoty znajdujące się w Kościele, które go powinny ożywiać.

Podkreślił rolę małżeństwa jako wspólnoty dwojga ludzi połączonych sakramentem w budowaniu „domowych” Kościołów w rodzinach, a także dawaniu świadectwa swojego życia w środowiskach i parafiach. W dobie kryzysu w Kościele jest to ważna rola i wkład w jego odnawianie.

Zachęcał również do podejmowania posług w macierzystej parafii i angażowania się w jej życie.

Spotkanie zakończyło się apelem, na którym powierzyliśmy się naszej Patronce Najświętszej Maryi Pannie.

Ewa i Zbigniew Piwowarscy