RYPIN \ Rypin _spotkanie Kręgu Rejonowego

Dnia 23 października 2023 w Parafii Św. Stanisława Kostki w Rypinie odbyło się spotkanie Kręgu Rejonowego Domowego Kościoła.
Spotkaniu przewodniczył moderator rejonowy ks. Kamil Kowalski oraz para rejonowa Marzenka i Janek Brdakowie. Ponadto przybyły pary animatorskie całego rejonu.
W części modlitewnej dzieliliśmy się Słowem Bożym (Łk 12, 13-21). W modlitwie spontanicznej i Różańcu zawierzyliśmy Panu Bogu sprawy Kościoła oraz Ruchu Światło - Życie. Po wspólnej modlitwie wszyscy mieli okazję do wymiany myśli dotyczących zadań pary animatorskiej. Dzieliliśmy się radościami i problemami naszych kręgów.
W konkluzji Marzenka i Janek zwrócili uwagę, że warto więcej słuchać, a mniej mówić przy jednoczesnym zachowaniu wolności wypowiedzi naszych braci i sióstr.
Uczestnicy zgodnie potwierdzili, że dążenie do świętości oraz dawanie świadectwa miłości w rodzinie, pracy i parafii jest głównym celem naszej działalności wypływającym z odpowiedzialności za siebie i Kościół.
Po części formacyjnej para rejonowa przypomniała kalendarz roku formacyjnego oraz sprawy organizacyjne dotyczące naszych wspólnych wyjazdów, rekolekcji i zbliżającego się Dnia Wspólnoty w Rypinie w dniu 28 października.
Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem kapłana oraz Modlitwą do Niepokalanej Matki Kościoła.
D.Sz.