RYPIN \ Rypin _ Rejonowy Dzień Wspólnoty_2023

Kolejny raz dzięki Marzence i Jankowi, nowej parze rejonowej, mieliśmy okazję spotkać się wszyscy razem, tzn. małżeństwa z Domowego Kościoła rejonu rypińskiego na Dniu Wspólnoty w gościnnej parafii p.w. Świętego Stanisława Kostki w Rypinie.

Po zawiązaniu wspólnoty nasz duchowy opiekun, ksiądz Kamil Kowalski wygłosił konferencję n.t. "Kościół żywy", uświadamiając nam, że to my tworzymy Kościół i także od nas zależy jego życie. Mieliśmy też okazję do odbycia spowiedzi świętej i uczestniczyliśmy w adoracji Pana Jezusa. Dopełnieniem tego dnia była eucharystia .
Na koniec spotkania, w czasie agapy, częstowaliśmy się pysznym ciastem i kawą.
Wymienialiśmy doświadczenia, dzieliliśmy się wspomnieniami z dotychczasowej obecności we wspólnocie. Na koniec spotkania odwiedził nas proboszcz parafii, ksiądz Jacek Lubiński, który ma zawsze otwarte serce dla nas.
Barbara Szynkiewicz