AKTUALNOŚCI \ OM KWC Życie w Świetle

W duchu radości i jedności przebiegała Oaza Modlitwy KWC "Kościół Żywy" w Golądkowie w weekend 19-21 stycznia 2024. Uczestniczyli w niej członkowie różnych wspólnot, choć najwięcej osób było z Domowego Kościoła, wśród nich kandydaci i członkowie KWC, także osoby niebędące w Krucjacie.

W programie rekolekcji znajdowały się w konferencje ks. Rafała Winnickiego zgłębiające temat roku "Kościół Żywy", świadectwa członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, dzielenie się przemyśleniami w grupach, rozmowy przy kawie, żywiołowe śpiewy, a także warsztaty pisania/ mówienia świadectwa.

Codziennie przeżywano Eucharystię, zaś w sobotni wieczór rozpoczęła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, przez poszczególne małżeństwa i pojedyncze osoby zmieniające się co 20 minut.

Podczas godziny świadectw w trzecim dniu Oazy Modlitwy wybrzmiało wiele zdań o wdzięczności Bogu za czas rekolekcji, o potrzebie wspólnoty, sile świadectwa, o wielkich owocach, jakich Bóg dokonuje przez dzieło Krucjacie Wyzwolenia Człowieka w rodzinie i społeczeństwie.

W czasie Eucharystii kończącej rekolekcje 14 osób złożyło kandydackie i członkowskie deklaracje Krucjaty. OM zorganizowała Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życ

Zdjęcia można oglądać na Facebooku KWC Diecezja Płocka