PŁOŃSK \ Krąg Diecezjalny

W dniu 12.04.2024r odbył się kolejny, (III w bieżącym roku formacyjnym) Krąg Diecezjalny wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Płockiej. Tym razem spotkanie miało miejsce w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy. Gościliśmy na plebanii księdza Zbigniewa Maciejewskiego a gospodarzami była para rejonowa Rejonu Pułtuskiego – Joanna i Mateusz Zawadzcy.Podczas pysznego poczęstunku pary rejonowe dzieliły się życiem. Radościami i troskami, tym co istotnego wydarzyło się w poszczególnych rejonach od ostatniego Kręgu Diecezjalnego. Po części modlitewnej omówiliśmy temat „misja do której Bóg powołuje dziś Ruch Światło-Zycie” na postawie referatu, który wygłosił Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie ksiądz Marek Sędek w czasie Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie (23-25.02.2024r) Para Diecezjalna – Mirosława i Zbigniew Chrzanowscy – przedstawiła rozliczenie finansowe ze środków DK na szczeblu diecezjalnym. Omówiliśmy również to, co czeka nas w najbliższej przyszłości:
- Pielgrzymka Rodzin DK do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu – 25.05.2024r
- Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Płockiej w Rypinie w dniu 15.06.2024r.
Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Moderatora Diecezjalnego DK księdza Marka Piątkiewicza.
Agnieszka i Grzegorz Lewandowscy