AKTUALNOŚCI \ Krąg diecezjalny w Winnicy

W dniu 12 kwietnia 2024 r odbył się kolejny (trzeci w bieżącym roku formacyjnym) krąg diecezjalny wspólnoty Domowego Kościoła diecezji płockiej.

Tym razem spotkanie miało miejsce w parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy. Gościliśmy na plebanii u księdza Zbigniewa Maciejewskiego, a gospodarzami była para rejonowa rejonu pułtuskiego – Joanna i Mateusz Zawadzcy.

Podczas pysznego poczęstunku pary rejonowe dzieliły się życiem – radościami i troskami, tym co istotnego wydarzyło się w poszczególnych rejonach od ostatniego kręgu diecezjalnego.

Po części modlitewnej omówiliśmy temat „misja, do której Bóg powołuje dziś Ruch Światło-Życie” na postawie referatu, który wygłosił moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek podczas Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie (23-25.02.2024 r.).

Para diecezjalna – Mirosława i Zbigniew Chrzanowscy – przedstawiła rozliczenie finansowe ze środków DK na szczeblu diecezjalnym.

Omówiliśmy również to, co czeka nas w najbliższej przyszłości:

- Pielgrzymka Rodzin DK do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu – 25.05.2024 r.

- Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Płockiej w Rypinie w dniu 15.06.2024 r.

Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem moderatora diecezjalnego DK księdza Marka Piątkiewicza.

Agnieszka i Grzegorz Lewandowscy