AKTUALNOŚCI \ Domowy Kościół w sejmie uczcił swojego patrona

DOMOWY KOŚCIÓŁ W SEJMIE UCZCIŁ SWOJEGO PATRONA

Z inicjatywy Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, w sobotę, 18 kwietnia 2015 r. w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie w odbyło się Sympozjum nt.: „Działalności społecznej sługi Bożego ks. dr. hab. Franciszka Blachnickiego.”

Sympozjum otworzył Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej inż. Robert Telus. Wśród prelegentów byli: bp dr Adam Wodarczyk - Moderator Generalny Ruchu Światło Życie, bp dr hab. Piotr Turzyński - z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wykładowcy polskich uczelni, redaktorzy i dyrektorzy wydawnictw katolickich.

Biskup Adam Wodarczyk wyznał, że takie spotkanie w tym gmachu było jednym z marzeń. W swoim wystąpieniu mówił o prorockim wymiarze życia i działalności ks. Blachnickiego, który również było widać w wymiarze społecznym. Bardzo dużo mówił i pisał o wolności. Można go nazwać piewcą wolności. Kolejni prelegenci podkreślali, że bezbłędnie diagnozował przyczyny zniewolenia człowieka.

- Ks. Franciszek Blachnicki zostawił wieki plan duchowej odnowy Polski – stwierdził bp Adam. Tłumaczył, że ks. Blachnicki postrzegał wolność nie tylko jako wyzwolenie zewnętrzne, ale także wewnętrzne. Krótko mówiąc uważał, że nie ma wolnego państwa bez wolnych ludzi.

W przerwie między wykładami mogliśmy skorzystać z obiadu w poselskiej restauracji oraz obejrzeć budynki sejmu. Po zakończeniu Sympozjum cała grupa a było nas ponad 400 osób z całej Polski wraz z przewodnikami - posłami - członkami Domowego Kościoła udała się do Sali Plenarnej.

Zostaliśmy oprowadzeni dokładnie po całym budynku Sejmu i poznaliśmy od środka jak wygląda praca naszych posłów.

W sympozjum wzięła udział liczna grupa Członków Domowego Kościoła z Rejonu Płońskiego. Wróciliśmy z nową wiedzą i zapałem do dalszej formacji oraz posługi w naszym ruchu.

Chwała Panu:)

Anna Sękulska-Lewandowska