AKTUALNOŚCI \ Moja Rodzina w drodze do Filadelfii na światowe spotkania rodzin

We wrześniu 2015 r. w USA w Filadelfii odbędą się Ósme Światowe Spotkania Rodzin, podczas których rodziny katolickie podzielą się swoim doświadczeniem życia i wiary.

Modlitwie będzie przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Naszym marzeniem jest wraz z rodzinami całego świata modlić się i trwac w jedności.

ponieważ jest to dla nas ogromne wyzwanie, będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie tego przedsięwzięcia.

na podany numer konta można kierować wszelkie wpłaty z dopiskiem:

Darowizna na zakup biletów lotniczych Światowe Spotkania Rodzin Filadelfia 2015

Aldona Wiśniewska

09-450 Glinojeck

ul. Południowa 21b/1

Bank BZWBK Oddział Ciechanów

nr konta 98 1090 2604 0000 0001 3011 3844

DARCZYŃCOM JUŻ DZIŚ SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

Hasłem przewodnim będą słowa: „Miłość jest naszą misją: rodzina w pełni żywa”.

Pragniemy jako rodzina być obecni podczas Światowych Spotkań Rodzin w Filadelfii. Mamy nadzieję, że towarzyszące hasło tegorocznym spotkaniom będzie dla nas inspiracją do odkrywania na nowo powołania i zadań naszej rodziny, dostrzegania jej w świetle Bożej myśli.

Rodzina to wielki dar, tym darem chcemy się dzielić z innymi. Bóg dał nam wiele swojej miłości, ale też miłość naszych najbliższych i otaczających nas ludzi. Chcemy dzielić się świadectwem życia, słowem i muzyką.

Podczas pobytu w USA spotkamy się z Polonią Nowego Jorku.

Wyjazd do USA to duże przedsięwzięcie. W jego realizacji pomaga nam wiele osób i instytucji, za co z góry dziękujemy.

Partnerstwo Honorowe nad projektem objęła Fundacja „Scalam” z Przasnysza. www.fundacjascalam.pl

Ponadto wspierają nas:
1. Ks. Biskup Piotr Libera
2. Ks. Przemysław Drąg – Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodziny ( www.kodr.pl )
3. www.diecezjaplocka.pl
4. www.duszpasterski.pl
4. Gość Niedzielny
5. www.krpradio.pl

Będziemy na bieżąco informować na jakim jesteśmy etapie. Pamiętajcie o nas w modlitwie.

Modlitwa przygotowująca na Światowe Spotkanie Rodzin w Filadelfii.

Boże i Ojcze nas wszystkich, w jedności z Jezusem, Twoim Synem i naszym Zbawicielem, uczyniłeś nas Twoim synami i córkami, w rodzinie Kościoła Świętego.
Niech twoja łaska i miłość pomoże naszym rodzinom w każdym zakątku świata zjednoczyć się ze sobą w wierności Ewangelii.

Niech przykład Świętej Rodziny, i moc Ducha Świętego, Przyświeca wszystkim rodzinom, a szczególnie tym przeżywającym kryzysy i trudności, aby były domami jedności i modlitwy i żyły w prawdzie i miłości.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
Jezu, Maryjo i Józefie, módlcie się za nami!

Jak podkreśliła archidiecezja filadelfijska, modlitwa ta ma pomóc rodzinom w rozwijaniu nadziei i wiary. Zachęcono do jej codziennego odmawiania.

Natomiast ikona zamówiona u lokalnego artysty Neilsona Carlina, przedstawia Świętą Rodzinę z rodzicami Maryi, świętymi Joachimem i Anną. Ma służyć modlitwie i rozważaniu.