AKTUALNOŚCI \ Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza wszystkich Księży prowadzących w tym roku oazy i związanych z Ruchem Światło-Życie; diakonów, kleryków WSD w Płocku, animatorów i uczestników oaz na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w sobotę 12 września w parafii św. Bartłomieja (Fara) w Płocku.

Bardzo gorąco pragnę zaprosić również cały Domowy Kościół naszej diecezji z ks. Andrzejem Pieńdykiem – Moderatorem Domowego Kościoła.
Nasze świętowanie rozpoczniemy już w piątek, 11 września o godz. 22:00, gdzie zgromadzimy się na wspólnej modlitwie przy Krzyżu i Ikonie Światowych Dni Młodzieży.
Na Dniu Wspólnoty będzie możliwość zakupienia materiałów formacyjnych do pracy w małych grupach w parafii. Księży zapraszam do koncelebry i proszę o zabranie alby i stuły. Prosimy wszystkich o zabranie kanapek. Radością dla oazowiczów i dla mnie będzie obecność księży, młodzieży, dorosłych i tych wszystkich, którzy czują się związani z charyzmatem Ruchu Światło-Życie.

Program czuwania przy symbolach ŚDM i diecezjalnego dnia wspólnoty Płock Fara, 11/12 września 2015 r.

Piątek, 11 września
22:00 Nabożeństwo pokutne
22:30 Oczekiwanie na symbole ŚDM i powitanie Krzyża i Ikony ŚDM
23:15 Droga Krzyżowa
24:00 Msza święta W piątek od godziny
22:30 do 01:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Serdecznie zapraszamy.

Sobota, 12 września
01:00 Nocne czuwanie przy symbolach ŚDM
08:00 Czuwanie młodzieży z Ruchu Światło-Życie
09:00 Recepcja uczestników dnia wspólnoty
09:30 Pożegnanie Krzyża i Ikony ŚDM
10:00 Godzina świadectw
10:45 Przygotowanie do Mszy św.
11:15 Msza święta
12:30 Agapa i spotkanie w grupach wakacyjnych
13:45 Nabożeństwo rozesłania i misji
14:30 Pierwsze spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności