AKTUALNOŚCI \ Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Płocku/galeria zdjęć

Licznie spotkaliśmy się w płockiej farze na dorocznym powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w sobotę 12 września 2015 r. Uroczystość rozpoczęła się od uczczenia symboli Światowych Dni Młodzieży, których peregrynacja kończyła się właśnie w tej parafii.

Budujące były świadectwa uczestników tegorocznych oaz wakacyjnych zarówno dzieci, młodzieży, jak i rodzin z Domowego Kościoła. M.in. usłyszeliśmy, jak tańcem można uwielbiać Boga w świadectwie Anny i Pawła Czachorowskich z DK, którzy uczestniczyli w rekolekcjach tematycznych „Tańcem chwalmy Pana” w Popowie w Ośrodku Caritas. Tam też przeżyli 15 dni rekolekcji I stopnia  Maria i Jan Burny  z Płońska, którzy w  swojej wypowiedzi mówili, jak doświadczali działania Pana Boga w posłudze animatorskiej.

Szczytem sobotniego spotkania młodzieży i rodzin z Ruchu Światło-Życie była Eucharystia, koncelebrowana przez liczną rzeszę kapłanów-moderatorów, w tym księdza Krzysztofa Rucińskiego moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, księdza Andrzeja Pieńdyka moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła, zaś rodziny DK cieszyły się szczególnie obecnością księdza Tomasza Opalińskiego – krajowego moderatora Domowego Kościoła, który wygłosił homilię. Zachęcał oazowiczów do zadbania o to, by owoce rekolekcji nie były chwilowe, lecz trwałe.

Pod koniec Eucharystii nastąpiło uroczyste przekazanie posługi przez trzy pary rejonowe, których kadencja zakończyła się, nowym parom. I tak zmiana nastąpiła w rejonie rypińskim – Sławomira i Marek Pniewscy posługę pary rejonowej przekazali Mirosławie i Zbigniewowi Chrzanowskim, w rejonie pułtuskim po Hannie i Henryku Kowalczykach rejonem będą się opiekowali Iwona i Marian Morozowie, zaś w rejonie przasnyskim Reginę i Jana Bieńkowskich zastąpili Bożena i Krzysztof Tomaszewscy.

W czasie agapy była okazja posilić się bigosem i ciastem, a także spotkać się w gronie rodzin DK. Tu – ksiądz Andrzej Pieńdyk i Irena Dołęga (z pary diecezjalnej) wraz z całą wspólnotą dziękowali ustępującym parom rejonowym i życzyli owocnej pracy w rejonach nowym parom.

Ksiądz Andrzej Pieńdyk zachęcił też rodziny, by podzieliły się doświadczeniem z oaz wakacyjnych. Ubogaciliśmy się świadectwem trzech rodzin – z rekolekcji II st., ORAR-u II st. oraz rekolekcji ewangelizacyjnych.

Nabożeństwo rozesłania prowadzone przez księdza Krzysztofa Rucińskiego zakończyło dzień wspólnoty.