AKTUALNOŚCI \ Krąg diecezjalny w Płońsku

Bardzo bogaty program wypełnił pierwsze, powakacyjne spotkanie Kręgu Diecezjalnego w Płońsku, w parafii pw. św. Michała Archanioła.

Obecna była para diecezjalna Irenka i Andrzej Dołęgowie, ks. moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie Krzysztof Ruciński, ks. moderator diecezjalny Domowego Kościoła Andrzej Pieńdyk, a także pary rejonowe – w tym trzy rozpoczynające swą posługę – z rejonów: pułtuskiego, przasnyskiego i rypińskiego.

Rozmawiano m.in. o owocach wakacyjnych rekolekcji, o tym co dzieje się w rejonach i planach na rozpoczęty właśnie nowy rok pracy formacyjnej. Ks. Andrzej Pieńdyk zrelacjonował spotkanie podsumowujące miniony rok pracy, które odbyło się na Górze św. Anny, para rejonowa zaapelowała o aktywny udział członków Domowego Kościoła w przygotowaniach do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie. Chodzi zwłaszcza o przyjęcie młodych pielgrzymów, którzy zamieszkają na terenie naszej diecezji.
Następny Krąg Diecezjalny odbędzie się w grudniu – najprawdopodobniej w Pułtusku.

PROGRAM SPOTKANIA

Krąg Diecezjalny 21.09.2015 godz. 18.00 Płońsk ul. Płocka 17 – parafia Michała Archanioła

1. Dzielenie się życiem:
– Co słychać w Rejonach, bliższe poznanie się par rejonowych, owoce rekolekcji
2. Dzielenie się Słowem: Ef. 4,1-7. 11-13
3. Różaniec – tajemnica „ Zesłanie Ducha Świętego”
4. Dzielenie się Zobowiązaniami - Pary Rejonowe
5. Sprawy bieżące:
a. Rekolekcje 2016
b. Relacja ze spotkania podsumowującego z Góry Św. Anny – ks. Andrzej
c. Rekolekcje dla animatorów
d. Diecezjalna i rejonowe strony internetowe –to jest nasze świadectwo
e. Plan pracy rocznej
f. DWDD - Diakonie Diecezjalne
g. Karta formacji w DK i kręgu
h. Sesja o pilotowaniu nowych kręgów -10-15.11.2015 r. Baliki k. Nowogrodu
Zgł.: Halina Kurpiewska tel.: 798 513 845
i. Msze Moderatora Krajowego w intencji DK – uczestnictwo rejonów?
j. Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Płockiej