AKTUALNOŚCI \ Rekolekcje Ewangelizacyjne 2016

Rekolekcje Ewangelizacyjne w Cyrhli i Bańskiej Wyżnej odbywały się w terminie 22-28.08.2016. Brało w nich udział 28 rodzin z Diecezji Płockiej i Diecezji Warmińskiej. Kapłanami prowadzącymi byli ks. Stanisław Pietkiewicz i ks. Grzegorz Radziszewski, a parą odpowiedzialną za organizację rekolekcji byli Ela i Jacek Guz. W rekolekcjach uczestniczyli także diakon Grzegorz Makowski i kleryk Marcin Siemiątkowski. Rekolekcje w Cyrhli prowadzili Ania i Jarek Przybyłek, a w Bańskiej Wyżnej Ania i Jarek Janiszewscy.

Budując więź z Chrystusem każdego dnia w trakcie pracy w kręgach oazowych, uczestnicy poznawali cztery prawa ewangeliczne. Dziękujemy Bogu za ten czas odpoczynku fizycznego i duchowego. Dla niektórych z Nas był to jedyny urlop tego lata i możliwość bycia z rodziną w trakcie tych wakacji. Korzystając z pięknej pogody wędrowaliśmy po górach w poszukiwaniu i tęsknocie za Bogiem, którego nie sposób było nie dostrzec w pięknie natury. W głębszym rozumieniu i poznawaniu stwórcy pomagali nam nasi kapłani, którzy codziennie swoim słowem przybliżali nam Chrystusa. Piątego dnia wszystkie rodziny odnowiły Sakrament Małżeństwa w pięknym kościele w Nowem Bystrem. Obie grupy po uroczystej Mszy Świętej spotkały się w Bańskiej Wyżnej przy ognisku z tańcami i śpiewem. Oprawę muzyczną w trakcie zabawy przygotowali nam nasi wspaniali muzyczni, którzy sercem i duszą służyli nam w czasie tych rekolekcji.

Do naszych domów wróciliśmy pełni pokoju i  sił duchowych, które dają nam możliwość świadczenia  o Bogu w naszym codziennym życiu i pracy.