AKTUALNOŚCI \ 9 września 2017 (sobota) - powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty

09.09.2017 (sobota)  – Diecezjalny Dzień Wspólnoty – Sługa Niepokalanej

20 sierpnia zakończyły się letnie rekolekcje oazowe. Tegoroczne hasło Oaz Żywego Kościoła brzmi „Sługa Niepokalanej” i nawiązuje do 30. rocznicy śmierci Założyciela Oazy, Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza wszystkich Księży prowadzących w tym roku oazy i związanych z Ruchem Światło-Życie; diakonów, kleryków, animatorów i uczestników Oaz na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w sobotę 9 września w parafii św. Józefa i w naszym diecezjalnym domu rekolekcyjnym Studnia w Płocku przy ul. Górna 1. Zapraszam Domowy Kościół z Parą Diecezjalną i ks. moderatorem DK Andrzejem Pieńdykiem. W tym roku Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Mirosław Milewski. Księży proszę o posługę w konfesjonale od 10:15 do 11:00. W czasie przygotowania do Mszy św., księża ubierają się w zakrystii. Proszę o zabranie alby i zielonej stuły. Po Mszy św. zapraszamy na ciepły posiłek.

Na dniu wspólnoty będzie możliwość zakupienia materiałów formacyjnych do pracy w małych grupach w parafii.

Radością dla Oazowiczów i dla mnie, jako moderatora diecezjalnego, będzie obecność księży, młodzieży, dorosłych i tych wszystkich, którzy czują się związani z charyzmatem Ruchu Światło-Życie.

Program Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Płock, Parafia św. Józefa i MCEW Studnia, 9 września 2017 r.

Temat Roku OŻK: Sługa Niepokalanej

Sobota, 9 września 2017 r.

08:45 Zawiązanie wspólnoty i świadectwa uczestników oaz letnich

10:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rachunek sumienia i spowiedź