PUŁTUSK \ Ogłoszenia – Msza rejonowa 17 listopada 2017 w Woli Kiełpińskiej

Ogłoszenia – msza rejonowa 17 listopada 2017 r.

1. Dziękujemy księdzu Markowi, Proboszczowi i kręgowi z Woli Kiełpińskiej za przyjęcie nas w swojej parafii i posługiwanie w czasie dzisiejszej Eucharystii.

2. Mając na uwadze rozwój naszego rejonu powołaliśmy do posługi następne osoby. Edyta i Mariusz Kucharczyk z Winnicy zgodzili się pełnić funkcję rejonowej pary gospodarczej. Do ich zadań będzie należało gospodarowanie naszymi funduszami oraz pomoc w organizacji balu, dnia wspólnoty itp. Ilona Długołecka z Pułtuska zgodziła się pełnić posługę diakonii słowa – zamawianie materiałów formacyjnych według potrzeb, rozprowadzanie Listów Domowego Kościoła. Dziękujemy bardzo za otwartość i chęć pomocy.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przysłali nam do tej pory karty formacji ze swoich kręgów. Liczymy, że pozostałe kręgi dziś przekażą karty w wersji papierowej.

4. Informujemy, że mamy już komplet uczestników na rekolekcje formacyjnych ORAR II, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2018 r. w Popowie. Ewentualne zapisy już tylko na listę rezerwową.

5. Chcemy utworzyć rejonowy fundusz rekolekcyjny, żebyśmy mogli wspierać rodziny, które nie mogą wyjechać na rekolekcje ze względów finansowych. Dlatego jeżeli ktoś chce wesprzeć ten fundusz, będzie to można zrobić poprzez ofiarę złożoną na tacę zbieraną na następnej mszy rejonowej. Także wszystkie pieniądze, które zostaną np. z organizacji balu będą przekazane na ten cel.

6. Przypominamy o kolejnym już balu bezalkoholowym, który odbędzie się 10 lutego 2018 r. Koszt 220 zł od pary. Jeżeli ktoś jest już zdecydowany, to proszę o zgłaszanie się osobiście, mailem lub telefonicznie. Wpłaty zbiera para gospodarcza.

7. W najbliższą niedzielę 19 listopada w parafii św. Jana Pawła II kolejny krąg przyjmie Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię o godzinie 17.00

8. Na kolejną mszę rejonową zapraszamy w ostatni piątek grudnia tj. 29. 12. 2017 r. na godzinę 19.00 do Pułtuska-Popław. Kręgi działające przy parafii prosimy o posługę w czasie mszy. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie opłatkowe. Prosimy, aby każdy krąg przyniósł dwa ciasta (lub jedno).

9. Diakonia muzyczna jest odpowiedzialna za oprawę muzyczną mszy rejonowych i innych uroczystości organizowanych w naszym rejonie. Repertuar pieśni jest uzgadniany przez diakonię z księdzem Wojtkiem z parafii Jana Pawła II w Pułtusku, który pełni posługę moderatora i opiekuna diakonii muzycznej. Wszelkie zmiany w repertuarze pieśni zgłaszane przez księży celebrujących mszę lub animatorów proszę uzgadniać bezpośrednio z diakonią i ich opiekunem. Jeżeli proponowane zmiany nie dotyczą bezpośrednio przygotowania diakonii, to można je zgłosić na tydzień przed Mszą Św. lub inną uroczystością. Jeżeli zmiany wymagają przygotowania się diakonii, to proszę zgłaszać z wyprzedzeniem trzytygodniowym, w ekstremalnych przypadkach dwutygodniowych. Powyższe terminy wiążą się z próbami diakonii. Ponieważ diakonia muzyczna jest otwarta, to serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę radosną posługę. Ludzie z diakonii wielokrotnie pokazali swe wielkie serce, dlatego myślimy, że z każdym, kto się do nich zwróci, na pewno porozumieją się.