PUŁTUSK \ Msza rejonowa i spotkanie opłatkowe 29 grudnia 2017 w Pułtusku-Popławach

29 grudnia 2017 roku na dwa dni przed niedzielą Świętej Rodziny – świętem patronalnym Domowego Kościoła – małżonkowie, wiele z nich z dziećmi, uczestniczyli najpierw w Eucharystii w kościele Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach, a następnie uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w sali w podziemiach kościoła.

Mszę Świętą sprawował ksiądz Michał Podgórski, moderator rejonu pułtuskiego DK, który też wygłosił homilię. Kapłan mówił m.in. o tym, by w życiu kierować się miłością, a nie prawem, tak w małżeństwie, jak i we wspólnocie kręgu. Zachęcał, by nasze kręgi DK były żywe, zwrócił uwagę, że ważną częścią spotkania jest autentyczne dzielenie się życiem.

Po Mszy Świętej rodziny DK spotkały się na tradycyjnym opłatku, w obecności kapłanów moderatorów. Spotkanie rozpoczęli Ada i Krzysiek Falkowscy pełniący posługę pary rejonowej. W imieniu gospodarza miejsca życzenia złożył wikariusz ksiądz Piotr Paradowski.